1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Babski Kabaret OLD SPICE GIRLS wystąpi w Gostycynie!

3 min read

 Informujemy, że 12 listopada br. o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie zagości Babski Kabaret OLD SPICE GIRLS! – kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale zapewne panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Emilia Krakowska, Lidia Stanisławska  oraz Barbara Wrzesińska.

Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy ”OLD SPICE GIRLS” czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale zapewne panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska.

Program kabaretowy pełen jest zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji, obfituje w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełnione zostały także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”) oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego).

Dwugodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie wspaniałego wieczoru, nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką czasem gorzką, częściej dowcipną, i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę.

Emilia Krakowska – pamiętna Jagna Pacześ, żona Boryny z serialu „Chłopi”. Grała też w komedii Stanisława Barei „Brunet wieczorową porą”. Była robotnicą Mańką w dramacie „Czerwone ciernie” Juliana Dziedziny. Wystąpiła w rolach drugoplanowych w wielu filmach obyczajowych. W latach 80. zagrała w około dziesięciu filmach, także telewizyjnych, w tym w „Niedzielnych igraszkach” Roberta Glińskiego. Od lat 90. występuje głównie przed kamerami telewizyjnymi, pojawiając się w takich serialach, jak: „Na dobre i na złe”, czy „Pierwsza miłość”. Zagrała również w filmach „E=mc2” Olafa Lubaszenki i „Ciało” Tomasza Koneckiego i    Andrzeja Saramonowicza. W 2008 roku aktorka pokazała się w komedii „Kup teraz” Piotra Matwiejczyka. W ostatnich latach gościnnie pojawiła się na planach takich seriali jak „Galeria”, „Na krawędzi”, czy „Lekarze”. Ma na swoim koncie ponad trzydzieści ról teatralnych. Grała również na scenie Teatru TV.
Barbara Wrzesińska – znana ze wspaniałych występów telewizyjnych w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Występowała w Warszawie w teatrach: Współczesnym, Narodowym, Ateneum i Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie. Odtwórczyni ról dramatycznych m.in. Honey – Kto się boi Wirginii Woolf? E. Albeego, czy Ala – Tango S. Mrożka, komediowych i charakterystycznych m.in. Molly – Opera za trzy grosze B. Brechta, czy Eleonora – Zamek w Szwecji F. Sagan.
Lidia Stanisławska – sławna piosenkarka i dziennikarka. Debiutowała w 1973r. na festiwalu koszalińskiej giełdy piosenki, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Aktywnie współpracowała i występowała z kabaretem Pod Egidą. Od 2007 występuje w spektaklu „Kobiety w sytuacji krytycznej” w Teatrze Polonia w Warszawie. Autorka dwóch książek z anegdotami polskiego środowiska artystycznego, zatytułowanych „Gwiazdy w anegdocie” (cz I i II). W 2012 artystka wydała książkę autobiograficzną „Jak nie zrobić kariery czyli potyczki z show-biznesem”.
Bilety nabyć można w biurze GOK do 7 listopada br. Więcej informacji pod nr tel. 52 33 461 53 lub 513 141 122.

Serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Babskiego Kabaretu: www.babskikabaret.pl

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania występu kabaretu w przypadku niewystarczającej ilości sprzedaży biletów –w takiej sytuacji pieniądze za bilety już sprzedane będą zwracane

_________________

(red.)

gokgostycyn.pl

babskikabaret.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook