28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bandyci zatrzymani zostali przez tucholskich policjantów (NEWS EXPRESS)

1 min read

Wczoraj (28.09.2016r) funkcjonariusze tucholskiej komendy zatrzymali trzech sprawców rozboju. Do przestępstwa doszło w zeszłą środę (21.09.2016r) w sklepie w Klonowie (gm. Lubiewo). Za rozbój grozi mężczyznom do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą środę dyżurny komendy Policji w Tucholi ok. godz. 17.30 otrzymał zgłoszenie, że do sklepu w Klonowie weszli zamaskowani mężczyźni i zażądali od ekspedientki wydania pieniędzy. Kiedy ta odmówiła, sprawcy siłą przytrzymali kobietę, zabrali gotówkę i uciekli. Prowadzone od tygodnia działania tucholskich policjantów pozwoliły na zatrzymanie wczoraj 3  podejrzanych w tej sprawie. Są to mężczyźni w wieku: 29, 30 i 31 – lat, wszyscy mieszkający poza terenem naszego powiatu.

Ponadto w trakcie przeszukania, u jednego z nich, 29 – latka, funkcjonariusze ujawnili ok. 61 g marihuany. Tucholscy policjanci zebrali wystarczający materiał procesowy, by prowadzący śledztwo prokurator mógł przedstawić podejrzanym zarzut dokonania rozboju. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12. Oprócz tego 29 latek, w którego mieszkaniu znaleziono marihuanę, odpowie za posiadanie środków odurzających.

___________________________

KPP TUCHOLA

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook