14 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bandyta z okolic Tucholi zatrzymany! Tucholscy policjanci wspomogli swoich kolegów z Gdyni.

2 min read

Policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca okolic Tucholi, który podejrzany jest o kierowanie grupą przestępczą zajmującą się wyłudzeniami kredytów. W miejscu ukrywania się mężczyzny funkcjonariusze znaleźli kilka rodzajów broni, ponad tysiąc sztuk amunicji. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu 15 zarzutów. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Gdyńscy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej od kilku miesięcy poszukiwali 46 – latka, który w 2012 roku zlecał innym osobom wyłudzenia kredytów w kilku placówkach finansowych w tym mieście. Funkcjonariusze zebrali dowody, które świadczyły, iż mężczyzna pięciokrotnie zlecił swoim wspólnikom wyłudzenie kredytów na łączną kwotę blisko 28 tys. zł. Ponadto trzykrotnie zlecił zawarcie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych otrzymując aparaty telefoniczne o łącznej wartości blisko 1.7 tys. zł. Jego wspólnicy usiłowali także dwukrotnie wyłudzić sprzęt RTV o łącznej wartości 6.4 tys. zł. jak również próbowali wyłudzić świadczenie emerytalne. Wspólnicy 46-latka podając się za inne osoby, posługiwali się m.in. przerobionymi dokumentami tożsamości oraz podrobionymi emerytalnymi decyzjami.

Pracujący nad tą sprawą policjanci z Gdyni dowiedzieli się gdzie może przebywać poszukiwany. Z tego powodu, że miejsce jego ukrywania znajdowało się w innym województwie o pomoc poprosili funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. Mundurowi zatrzymali poszukiwanego w miejscu jego ukrywania się. W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 46- latka policjanci znaleźli 9 jednostek broni różnego rodzaju, ponad 1300 sztuk amunicji, proch, elementy broni, dokumenty tożsamości, podrobione decyzje o przyznaniu emerytury lub renty, przekazy pocztowe, podrobione pieczątki różnego rodzaju instytucji oraz sprzęt służący do podrabiania dokumentów.

Wczoraj 46-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw, a sąd zdecydował o jego aresztowaniu. Po przeprowadzeniu badań zabezpieczonych rzeczy, mężczyzna może usłyszeć kolejne zarzuty.

Za wyłudzanie kredytów grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Taką samą sankcje przewidują przepisy za  nielegalne posiadanie broni czy amunicji.

__________________

(red.)

Źródło: http://www.gdynia.policja.gov.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook