8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Barbara” nad Polską. Ponad 100 tys. domów bez prądu

2 min read

Od przedwczoraj z powodu orkanu „Barbara” straż pożarna interweniowała 1100 razy. W tysiącach domów na Pomorzu nie było prądu. Meteorolodzy zapowiadali wzrost siły wiatru na lądzie i na Bałtyku.

Dotychczasowe skutki orkanu „Barbara”, który znajduje się nad Polską są przerażające. Jak informuje „Gazeta Wrocławska”, 102 tysiące gospodarstw domowych jest bez prądu. Od poniedziałku do wtorku straż pożarna musiała interweniować 1100 razy.

– Strażacy wyjeżdżali 1,1 tys. razy do usuwania skutków silnych wichur. Najwięcej takich zdarzeń zanotowano w województwie zachodniopomorskim, tam strażacy wyjeżdżali prawie 300 razy. Dużo zdarzeń miało miejsce na Kujawach i Pomorzu – dla „Gazety Wrocławskiej” powiedział rzecznik komendanta głównego straży pożarnej Paweł Frątczak.

Awarie usuwane są na bieżąco. Straż pożarna cały czas otrzymuje zgłoszenia, które dotyczą głównie połamanych gałęzi. Ponadto wiatr uszkodził kilka dachów oraz samochodów.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało we wtorek, że skutkami orkanu „Barbara” jest brak prądu w tysiącach gospodarstw domowych. Według danych RCB bez elektryczności pozostaje około 102 tysiące odbiorców – najwięcej w województwie zachodniopomorskim (36,5 tysięcy) oraz na Mazowszu (ok. 33 tysięcy).

We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla woj. Zachodniopomorskiego i Pomorskiego ostrzeżenie hydrologiczne 3. stopnia oraz meteorologiczne 2. stopnia. Dla strefy brzegowej w woj. Pomorskim IMiGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia. W pozostałej części kraju również zapowiadane są silne wiatry.

radiownet.pl

A jak wygląda sytuacja w naszym powiecie? Cóż, strażacy interweniowali wszędzie tam, gdzie było to konieczne. Do tej chwili najbardziej spektakularnym, bo udokumentowanym przez nich samych jest to, co wydarzyło się w gminie Lubiewo.

OSP Lubiewo komentuje.

26.12.2016r. o godz.20:00 dostaliśmy wezwanie do powalonego drzewa na trasie Lubiewo-Bysław powrót 20:30. Następnie o godz. 21:30 zostaliśmy wezwani do zwisającego konara na trasie Lubiewo-Bruchniewo powrót 22:30. Akcje miały związek z silnym wiatrem wiejącym w naszym terenie prosimy o ostrożność.

Zdjęcie użytkownika OSP LUBIEWO.

Zdjęcie użytkownika OSP LUBIEWO.

Zdjęcie użytkownika OSP LUBIEWO.

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook