2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bardzo dobry ruch Burmistrza Tucholi

2 min read

Sporo kontrowersji narosło przy ewentualnej sprzedaży Muzeum Borów Tucholskich w naszym miasteczku.

Klamka wydaje się, ,że zapadła, budynek przejmie marszałek województwa. Jednak zanim dojdzie do tego, Starostę Tucholskiego czekają negocjacje i to bardzo twarde. Powód jest oczywisty, placówka ma utrzymać swój status, nawet po sprzedaży. Jak to wyjdzie? Trudno powiedzieć, ale oto do dyskusji włącza się pan Burmistrz Tucholi i wysyła jasny sygnał, że tucholskiego negocjatora wesprze. Słusznie, gra toczy się o jedną z wizytówek miasta i regionu!

Obaj włodarze mają spore zmartwienie. A co by się stało, gdyby okazało się, że negocjacje z marszałkiem utkną w martwym punkcie? Znając głębokie zaangażowanie burmistrza w sprawy dziedzictwa narodowego, co jest Jego wielką i niewątpliwą zaletą, może się okazać, że muzeum będzie miało nowego patrona biznesowego, właśnie Burmistrza Tucholi! Czy może się okazać, że będzie to poryw wrażliwego serca? Po części zapewne też, ale konia z rzędem temu, kto wątpi, że burmistrzowi w tej sprawie zadrży ręka.

Rozważmy, co byłoby bardziej opłacalne dla miasta? Odpowiedź zdaje się być jasną, jak słońce – muzeum powinno pozostać wolne od ewentualnych fochów urzędników marszałka.

Czy sprawa może przybrać właśnie taki obrót? Do tej chwili to luźne dywagacje, ale wykluczyć tego nie można. Zdaje się, że tę ostatnią chwilę muzeum zarówno Burmistrz, jak i Starosta powinni omówić przy dużej kawie, wraz ze swoimi doradcami. Ryzyko jest, ale można je zmarginalizować do minimum, mając dobre perspektywy rozwoju placówki na przyszłość. Jedno jest też pewne, można spekulować, czy takie rozwiązanie znajdzie pozytywny oddźwięk w środowisku kultury i nie tylko? W mojej ocenie absolutnie tak!

Panie Burmistrzu, panie Starosto… do boju, larum grają!

_____________________

Mariusz R.Fryckowski

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook