13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Barwy Borów w dwugłosie” , czyli muzyka i sztuka ludowa w Trzebiatowie

2 min read

„Bysławskie Frantówki” oraz grupa twórców  na zaproszenie tamtejszego ośrodka kultury zaprezentowała się  podczas imprezy folklorystycznej  „Sąsiady” organizowanej  przez  Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury.

Była to okazja do pokazania naszego dorobku  kulturowego,  dziedzictwa i współczesnego  oblicza kultury Borów Tucholskich. Impreza ta od wielu lat odbywa się tam na przełomie czerwca i lipca. Uczestnictwo Borowiaków w tym wielokulturowym święcie  było wynikiem wcześniej nawiązanych kontaktów  artystycznych ( wystawy H. Kaczanowskiej i  Z. Korytowskiego). Trzebiatów to miasto z bogatą i zawiłą  historią, w której powojenny okres spowodował zawirowania kulturowe i tożsamościowe. Mieszkańcy to społeczność wielowyznaniowa, o wielu korzeniach narodowościowych i etnicznych – polskich, ukraińskich, łemkowskich  i niemieckich. Różnorodność sztuki promującej nasz region  zainteresowało  mieszkańców miasta  i turystów. Stoisko odwiedził również  Burmistrz Trzebiatowa.  Występy „Bysławskich Frantówek” zachęciły  publiczność nie tylko do wspólnego śpiewu ale i do tańca. Były też warsztaty twórcze w zakresie sztuki  ludowej i malarstwa wspólnie z miłośniczkami rękodzieła  skupionymi wokół ośrodka kultury w  Trzebiatowie. Dały one  możliwość wzajemnego poznania się i nawiązania  bliższych kontaktów.

Wyjazd do Trzebiatowa zorganizowało Borowiackie Towarzystwo Kultury wsparte dotacjami  Gminy Tuchola i Powiatu Tucholskiego w ramach konkursów na zadania publiczne.

„Barwy Borów w dwugłosie” , czyli muzyka i sztuka ludowa w Trzebiatowie (Gallery)

____________________

(red.)

Materiały nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook