25 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bazylika w Jeleńczu powraca do dawnej świetności

1 min read

Ta jedyna w swoim rodzaju świątynia prócz tego, że jest piękna zasłużyła na to, aby stać się jednym z najpiękniejszych obiektów sakralnych w województwie, a może i w kraju.

To dobry czas, aby ją doprowadzić do świetności, a wszystko dzięki poświęceniu i zaangażowaniu wielu osób. Pod tym względem gmina Kęsowo zadziwi każdego. Wielki wkład w to dzieło mają władze gminne i kościelne, ale w żaden sposób nie możemy zapomnieć o mieszkańcach, którzy swoimi własnymi rękoma dokonują prawdziwych cudów. Jeden z nich zdarzył się w ubiegłym roku – świątynia posiada ultranowoczesne organy, teraz ich ozdobą stał się prospekt piszczałkowy, który wykonał miejscowy mistrz rzemiosła. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Ten wspaniały człowiek, przez dwa długie miesiące ciężko pracował, jednak efekt jego wysiłku przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania.

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ…

Kościół w Jeleńczu do 15 listopada 2014 roku będzie miał nową elewację. Renowacja zewnętrzna elewacji rozpoczęła się od zaizolacji fundamentów. Koszt robót to 290 210,42 zł.  Wykonawcą jest zakład ogólnobudowlany Romana Mischke z Tucholi. Inwestycja jest dofinansowana poprzez działanie „Odnowa i rozwój wsi” w ramach PROW 2007-2013.

_____________________

(red.)

Dziękujemy serdecznie naszemu korespondentowi za relację z gminy Kęsowo.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook