27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bezpieczeństwo mieszkańców w POWIECIE TUCHOLSKIM – PSP Tuchola

2 min read

Państwowa Straż Pożarna w Tucholi ma pełne ręce roboty każdego dnia. Podczas VI sesji RP nadszedł czas na wystąpienie Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi, pana st. bryg. mgr inż. Dariusza Goźlińskiego.

St. bryg. mgr inż. Dariusz Goźliński

Wystąpienie kolejnego gościa zebranych radnych i nieszczęsnego Zarządu w sposób szczególny przykuło uwagę TOKiS-a. Pan komendant ma niezwykłą umiejętność przekazywania informacji w sposób  sugestywny. Pozornie suche statystyki,określające kluczowe momenty w pracy strażaków każdego dnia, przy włączeniu wyobraźni odbiorcy poruszają. Z przygotowanego materiału dowiemy się m.in., jak często zdarzają się wypadki do których pędzą wozy bojowe, jaka jest skala zagrożenia pożarami i innymi zagrożeniami. Na szczególną uwagę zasługują działania prewencyjne strażaków.

Wiemy, że robią oni w tej materii wszystko, co możliwe, ale komendant podchodzi do sprawy bardzo krytycznie, ponieważ odzew ze strony społecznej jest niewielki, namawia radnych aby włączyli się do tych działań, co jest dla nas sprawą oczywistą. Komendantem kieruje troska o bezpieczeństwo ludzi, a ci…, cóż, lekceważą każde porady i zalecenia, a później… giną w płomieniach. Na przygotowanych przez strażaków fotografiach pojawiają się wstrząsające obrazy naszej niefrasobliwości, to zaledwie jeden przykład z tucholskiego osiedla, przeciętnego bloku, gdzie nie tak dawno wybuchł pożar i mogło dojść do tragedii. Koniecznie warto ten materiał obejrzeć i zastanowić się, czy suszenie bielizny na korytarzach, przechowywanie wózków i rowerów w tym samym miejscu, są warte naszego życia wtedy, gdy w nocy, przy braku prądu i kiedy szaleją płomienie, a ludzie zawsze ulegają panice.

Uruchomcie wyobraźnię („rotacyjny”) i koniecznie obejrzyjcie ten materiał.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook