1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bezpieczeństwo w okresie letnim? Nikt nad tym nie zapanuje!

2 min read

O zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie powiatu w okresie letnim rozmawiali na spotkaniu zorganizowanym przez Starostę Tucholskiego przedstawiciele samorządów, inspekcji i służb.

Policja, Straż, Sanepid i Weterynaria informowały o prowadzonych przez siebie kontrolach i akcjach prewencyjnych. Kontrolowane są obiekty letniego wypoczynku, kolonie, obozy, a także  kąpieliska i miejsca przeznaczone do kąpieli.  Zwiększona zostanie kontrola uczestników spływów kajakowych  na Brdzie. Zorganizowane będą spotkania i pogadanki z młodzieżą wypoczywającą w Powiecie na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz w lesie. Komenda Straży Pożarnej współpracuje z Nadleśnictwami w celu właściwej ochrony przeciwpożarowej lasów, niedopuszczenia do rozprzestrzenienia się ognia w przypadku powstania pożaru. Natomiast Inspektorat Weterynarii w okresie letnim więcej uwagi będzie zwracał na produkcję  żywności i funkcjonowanie rzeźni.

Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i osób wypoczywających w Borach Tucholskich…

…informuje portal Starostwa Powiatowego w Tucholi. Temat ważny, ale utopijny. Turyści przyjeżdżają w Bory Tucholskie nie po to, aby wysłuchiwać dyrdymałów (choć ważnych), tylko po to, aby miło spędzić czas. Efektem będą pożary (podpalenia), jak zawsze porzucone tony śmieci i wszechobecny alkohol, zwłaszcza podczas spływów. Służby nie zapanują nad tą plagą, mogą działać jedynie wyrywkowo. Efektem będą mandaty i pewność, że ukarany i jego środowisko, więcej tutaj nie przyjadą.

W kwestii kąpielisk wcale nie jest lepiej, od lat sytuacja się powtarza, cierpimy na chroniczny brak ratowników. Proponowane pensum jest śmieszne, dlatego polscy ratownicy dawno już wyjechali. Kto został? Emeryci i przymuszeni sytuacją, nie do końca zdają sobie oni sprawę z tego, jak wielka ciąży nad nimi odpowiedzialność.

Nie jesteśmy jedynymi, którzy borykają się z podobnymi problemami, ale oczywistością jest, że kontrola służb jest… fikcją.

Jak zmienić ten trend? Obecnie jest to walka z wiatrakami i marnotrawienie społecznych środków. Państwo miast karać powinno edukować, jednak takimi drobiazgami centralne władze się nie przejmują. I tak wkoło Macieju.

___________________

(red.)

Fot. www.zwinka.pl

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook