31 października 2020

„Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie tucholskim

1 min read

Początek września to czas kiedy do szkół wracają uczniowie. Nad tym, aby ten powrót był bezpieczny czuwają tucholscy policjanci. W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” można spodziewać się wzmożonej ilości patroli w rejonach szkół. Działania potrwają do 7 września.

Co roku, rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się ze wzmożonym ruchem samochodów oraz pieszych w rejonie placówek oświatowych, dworców i przystanków. Większość z tych uczestników ruchu to dzieci. Świadomość maluchów, dotycząca przestrzegania podstawowych przepisów ruchu drogowego i zachowania się na drodze oraz w jej pobliżu, jest stosunkowo niska. U pierwszoklasistów dodatkowo dochodzą emocje związane z rozpoczęciem nauki. Dlatego też policjanci, w pierwszych dniach września, czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych, w ich drodze do szkoły.

Od poniedziałku policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu m.in. zapewnienie płynności ruchu w rejonach szkół, eliminowanie z ruchu pojazdów powodujących zagrożenie bezpieczeństwa oraz niedopuszczenie do występowania zdarzeń z udziałem pieszych.

.


 sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook