27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bezpieczne ferie 2017

2 min read

Już za kilkanaście dni rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. Będą trwały od 30 stycznia do 12 lutego. To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny policjanci, jak co roku w tym okresie prowadzą w szkołach zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznych zachowań.

Policjanci w szczególności apelują do młodszych dzieci i starają się im przekazać wiedzę w jaki sposób unikać zagrożeń, które mogą ich spotkać w czasie zimowych zabaw na śniegu czy lodzie. Aby uniknąć problemów w czasie nadchodzących wolnych dni apelujemy do wszystkich, a szczególnie tych najmłodszych o rozwagę podczas zabaw.

Pamiętajcie:

– pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach!
– nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w pobliżu dróg i ciągów pieszych!
– używajcie kasków podczas jazdy na nartach (na sankach też nie zaszkodzi)!
– dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów!

Zimą można się narazić na niebezpieczeństwo nie tylko podczas zabawy, ale nawet podczas spaceru – zwróćcie uwagę na sople zwisające z dachów, które mogą się pojawić nad Waszymi głowami!!!

Niestety zbyt dużo wolnego czasu sprzyja też różnego rodzaju pomysłom na jego wypełnienie, nierzadko są to zachowania zgodne z obowiazującym prawem. Zwłaszcza młodzież sięga wtedy po to, co niedozwolone np. różnego rodzaju używki.

Stąd nasz apel do rodziców: otoczcie swoje dzieci właściwą opieką, aby uchronić je przed przykrymi następstwami wszelkich ryzykownych zachowań!

Policjanci natomiast obiecują, że w czasie zimowych wakacji będą czuwać nad bezpieczeństwem bawiących się dzieci i sprawdzać miejsca, w których młodzi ludzie mogą narazić się na niebezpieczeństwa. Będą także kontynuować działalność profilaktyczno-edukacyjną w miejscach zorganizowanego wypoczynku.

Wszystkim mundurowi życzą pięknych wspomnień z zimowych wakacji!!!

____________________________

Autor: asp. szt. Tomasz Trybuszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
http://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Fot. tapeciarnia.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook