14 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pn. „Bezpieczny pieszy i rowerzysta” ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści są podczas wypadku drogowego spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia.

Wczoraj (26.08.20) na terenie naszego województwa realizowane były działania pn. „Bezpieczny pieszy i rowerzysta”. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego pełnili służbę głównie w rejonach skrzyżowań, przejść i w innych niebezpiecznych miejscach oraz reagowali przede wszystkim na wykroczenia pieszych, a także rowerzystów m.in.:

  • – niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej,
  • – przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych,
  • – nieustąpienie pierwszeństwa kierującym pojazdami,
  • – chodzenie niewłaściwą stroną drogi,
  • – jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych itp.

Celem realizowanych działań była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści oraz zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem. W działaniach udział wzięło łącznie 290 funkcjonariuszy. Policjanci ujawnili 165 wykroczeń popełnionych przez pieszych oraz 297 przez rowerzystów.

Po raz kolejny apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść. Pieszy i rowerzysta powinni mieć świadomość, że w dużej mierze to od ich zachowania na drodze zależy własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu może kosztować życie innej osoby!


(red.)

st. asp. Remigiusz Rakowski
 st.asp. Piotr Duziak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook