26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Bezpieczny weekend majowy ” – policyjne porady

1 min read

W okresie majowego, długiego weekendu, sępoleńscy policjanci będą prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Majowy weekend”. Głównym celem tej akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

O okresie od piątku (27.04.2018 r.) do niedzieli (06.05.2018 r.), w związku ze wzmożonym ruchem pojazdów na drogach, sępoleńscy policjanci będą prowadzili wzmożone działania  pod kryptonimem „Majowy weekend”.

Początek maja wiąże się dla wielu z nas z kilkoma dniami wolnymi od pracy. Czas ten najczęściej spędzamy poza domem. Są to zarówno dalekie wyjazdy, jak i wypady poza miasto. Majowa migracja wpływa na zwiększenie natężenia w ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też na drogach spodziewać się należy większej ilości patroli. Mundurowi nie tylko będą kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Będą również zwracali uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz na fakt przewożenie dzieci w fotelikach. Wśród amatorów pieszych wycieczek policjanci będą zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się po drodze oraz na posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Pamiętajmy również aby przed wyjazdem właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie lub dom. Każde dodatkowe zabezpieczenie ogranicza ryzyko kradzieży do minimum.


KPP Sępólno Krajeńskie

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook