4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA I CYTOLOGIA

1 min read

12 maja 2015 r. w Tucholi w godz. 9.30 – 16.30 przy Urzędzie Miejskim zatrzyma się cytomammobus Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Zapraszamy kobiety ( wiek 50 – 69, panie, które nie miały wykonywanych badań tego typu przez ostatnie 2 latach) na bezpłatne badanie mammograficzne i cytologiczne w mammobusie, wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi raz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Mammografię i cytologię można będzie wykonać  w cytomammobusie,  który zatrzyma się w Tucholi 12 maja 2015 r.  w godz. 9.30 – 16.30 przy Urzędzie Miejskim (pl. Zamkowy 1).

Badania prfilaktyczne są najskuteczniejszą metodą do wykrywania chorób i skutecznego ich leczenie. Taka profilaktyka pozwoliła w wielu krajach Europy całkowicie wyeliminować śmiertelność z powodów „nowotworów kobiecych”.

Do badań można zgłosić się bez rejestracji, wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty i ewentualnie wcześniejsze wyniki badań i zabiegów. Szczegółowych informacji udziela kierownik WSO pani Danuta Magadzia, tel. 52 5642 518.

_____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook