26 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w Tucholi

2 min read

Niewydolność polskiej służby zdrowia jest powszechnie znaną, a wydarzenia ostatnich dni z zabiegiem, któremu poddała się znana aktorka wstrząsnęła milionami. Tym bardziej warto skorzystać z nadarzającej się okazji…

Burmistrz Tucholi oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają panie do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Mammobus pojawi się 18 maja br. w godzinach od 11.00 – 17.00 oraz w dniach od 20 do 22 maja br. w godzinach od 8.30 – 13.30 na parkingu za Urzędem Miejskim w Tucholi przy placu Zamkowym 1.

Badaniami mammograficznymi będą objęte kobiety w wieku od 50. do 69. roku życia, które nie miały wykonywanych takich badań w ciągu ostatnich 2 lat.

Badaniami cytologicznymi objęte będą kobiety między 25. a 59. rokiem życia, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanego badania cytologicznego.

Rak piersi to najczęściej występujący u Polek nowotwór złośliwy. Stanowi około dwudziestu procent wszystkich zachorowań na raka. Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, jest najbardziej skuteczną metodą w diagnostyce wczesnych objawów choroby. A właśnie wczesne jej wykrycie gwarantuje wyleczenie prawie w stu procentach.

Mammografia jest bezbolesna, a przede wszystkim bezpieczna, ponieważ używa się do niej do niej minimalnej dawki promieniowania.

Przed badaniem należy się zarejestrować:

– w Urzędzie Miejskim w Tucholi pod nr tel.: (52) 564 25 26 lub (52) 564 25 06.

– w Wojewódzkim Ośrodku Koordynującym w Bydgoszczy pod nr tel.: (52) 374 32 37 lub (52) 374 37 61.

_____________________________

Skorzystaj, zdrowie masz tylko jedno, to nic nie kosztuje, a zyskasz pewność!

 

(red.)

Źródło: http://www.tuchola.pl

Fot. ro.com.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook