25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bezpłatne badania w kierunku autyzmu

2 min read

Dziś (2 kwietnia) obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Rodziców, których niepokoi zachowanie pociech i chcieliby zasięgnąć rady specjalisty, zapraszamy w sobotę (6 marca) do Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy na refundowane przez NFZ badania i konsultacje. Psychiatrzy, psycholodzy i logopedzi dokonają oceny rozwoju maluchów i rozwieją wątpliwości.

Zaburzenie rozwoju ze spektrum autyzmu objawia się trudnościami w zakresie relacji społecznych, porozumiewania się, problemem związanym z adaptacją otoczenia i drażliwością na zachodzące w nim zmiany, a także wybiórczym zainteresowaniem tym, co dzieje się wokół.

Oznaki zaburzenia zauważalne są już u kilkumiesięcznych niemowląt, gdy zachowanie malucha odbiega od normy podczas codziennych kontaktów z dorosłymi i dziećmi. Przyczyną zaburzeń rozwoju ze spektrum autyzmu mogą być czynniki genetyczne, a także czynniki środowiskowe i chemiczne, które wpływają na rozwój mózgu dziecka jeszcze w fazie płodowej.

Podczas sobotnich konsultacji specjaliści przeprowadzą wywiad z rodzicami i ocenią prawidłowość rozwoju dziecka. W przypadku identyfikacji niepokojących zachowań, opiekunowie otrzymają wskazówki dotyczące stymulacji rozwoju maluchów i organizacji terapii.

Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do rodziców:

– dzieci urodzonych przedwcześnie, z obciążonym wywiadem okołoporodowym,

– dzieci ujawniających niepokojące zachowania,

– dzieci, u których rozwój mowy przebiega z opóźnieniem lub w sposób nietypowy,

– dzieci, których rodzeństwo posiada diagnozę całościowych zaburzeń rozwoju.

Konsultacje odbędą się w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy, przy ulicy Sułkowskiego 58A, w godzinach od 9 do 15. Obowiązuje rejestracja godzinowa pod numerem telefonu: 52 372 18 81.

Więcej informacji na stronie WPZP.

Wojewódzka Przychodnia Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy jest jednostką, dla której organem prowadzącym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.


Adaptacja (red.)

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook