28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

BIAŁA SPRZEDANA – CZY ZARZĄD I RADNI POWIATOWI WŁAŚNIE POPEŁNILI POLITYCZNE SAMOBÓJSTWO?

3 min read

Wyborcy z pewnością zapamiętają ten fakt. Stało się, podczas dzisiejszej sesji, radni powiatowi zagłosowali: 10 osób było na „ZA”, 4 wstrzymały się od głosu, a jedna osoba była przeciwko uchwale. Tym samym Ośrodek Harcerski w Białej, będzie miał nowego właściciela.

Już wkrótce stanie się nim MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA, który w trzech ratach zapłaci za tę nieruchomość 904 000 złotych. Wszystko odbędzie się bezprzetargowo.

Pierwotnie rzeczoznawca wycenił ośrodek na kwotę 2900 000 złotych, dzisiaj inny rzeczoznawca twierdzi, że obiekt jest warty 904000 złotych. Skąd taka rozbieżność cenowa? Nasz redakcyjny, prywatny rzeczoznawca jest przekonany, że optymalna cena tej nieruchomości, to około 1700 000 złotych. Sprawa jest z natury „dziwnych”, jednak radni, jako przedstawiciele wyborców, z pewnością spotkali się z nimi ( Nie? Prosimy o sygnały tokistuchola@gmail.com) i otrzymali od nich w tej sprawie zielone światło. Zapewne podobnie będzie ze sprzedażą Muzeum Borów Tucholskich i budynku weterynarii. Elektorat dokonał wyboru i zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie traci część swojego majątku. Wszystko w imię legendarnego już „programu naprawczego”, który nadzoruje Ministerstwo Finansów.

Ów program w naszej ocenie, powinno poprzedzić wewnętrzne dochodzenie, kto imiennie i kiedy tak monstrualnie zadłużył Powiat  Tucholski, ba , mało tego, osoby odpowiedzialne za ten stan,  powinny za swój czyn odpowiadać przed społeczeństwem. „Podziękowaniem za ich pracę” powinno być dożywotnie wykluczenie z pełnienia funkcji publicznych w samorządach.

Obecna ekipa rządząca powiatem dokonuje prawdziwych cudów, które za jakiś czas odbiją się nam atomową czkawką. Niestety, na kolejny „plan naprawczy” nie mamy co liczyć, nieruchomości ostatecznie przepadną.

Sytuację komentuje pani radna Dorota Gromowska – była starosta, która w sytuacji doskonale się orientuje i w sposób całkowicie uzasadniony, punktuje decyzję szanownego gremium.

Dochodzi do polemiki z obecnym starostą, panem Michałem Mrozem, który wyraźnie wzburzony wyciąga fakty z przeszłości. Była starosta oponuje, sytuacja wydaje się być patową. Dyskusję kończy głosowanie. Skutek już znamy.

Podczas dzisiejszej sesji w części poświęconej sprawie sprzedaży nieruchomości w Białej obecne były tylko dwa media, zabrakło blasku fleszy innych, a nawet wewnętrznego medium starostwa, które zdaje się rejestruje wyłącznie sukcesy. To oczywiste, dlatego TOKiS – PRESS zarejestrował ten fragment sesji. Wybraliśmy kilka scen, jednak do naszego archiwum tradycyjnie trafi całość. Z pewnością się przyda.

marszalCzy mamy do czynienia z kolejnym skandalem? Bez wątpienia, ten problem można było rozwiązać zupełnie inaczej. W efekcie,  nieruchomość pozostałaby w majątku powiatu, a harcerze, którzy ostatnio są bardzo hojnie obdarowywani przez lokalne władze, doczekaliby końca umowy, którą dawno temu zawarli z bezmyślnym starostwem. Fakt,  pod innym kierownictwem. Sprawa wygląda tak nieszczęśliwie, że gdyby właśnie tę umowę przerwano teraz, posypałyby się kary finansowe, a tak…, problem przejmie obecny marszałek, który w przyszłości i tak zrobi, co będzie chciał. Nie przeszkodzi mu jakiś zadłużony po uszy „powiacik na wygwizdowie”. Kto wie, może zamiast na dachu swojego urzędu w centrum dużego miasta, decydent otworzy kolejną pasiekę w… Białej? Powiat! Uczyć się Wam! (śmiech)

Trudno oprzeć się wrażeniu, że istnieją pewne „moce”, które w pełni świadomie działają na naszą szkodę. Warto ten fakt zapisać w naszej pamięci i to żelazną czcionką, już niedługo ta wiedza się przyda.

_____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook