28 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Biedronka” karmi i truje? Kolejny skandal ze znaną siecią w tle!

2 min read

To już udowodniona zależność, do Polski trafiają produkty gorszego sortu, ale w cenach w niczym nie odbiegającym od tych na zachodzie Europy. Jednak to, co zaoferowała „Biedronka” swoim klientom, jest zwyczajnym skandalem!

Rtęć w rybach z Biedronki. Sieć wycofuje skażony nakład – informuje finanse.wp.pl.

Zwiększone stężenie rtęci stwierdzono w partii 43701 steków z marlina, które Biedronka sprowadzała z hiszpańskiej firmy Frime. S.A – informuje portal. To nie jest pierwsza wpadka znanej sieci, ponieważ w połowie kwietnia ubiegłego roku Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła także inny niebezpieczny produkt rybny w sieci Biedronka. Wówczas chodziło o mrożony stek z rekina portugalskiego producenta Gelpeixe.

Konsumencie, jeżeli nabyłeś skażony produkt zgłoś ten fakt, a zwrócone zostaną ci pieniądze lub utylizuj go, bo jest niebezpieczny dla twojego zdrowia!

„Zgodnie z obowiązującymi w naszej sieci standardami, podejrzenie nawet minimalnych przekroczeń normy, stanowi podstawę do wycofania produktu” – wyjaśnia w przesłanym do portalu WP właściciel sieci Biedronka Jeronimo Martins.

„O podjętych działaniach powiadomiono również dostawcę wskazanego produktu. Sposób postępowania naszej sieci w tej kwestii jest konsekwencją funkcjonowania rozbudowanego systemu kontroli jakości i bezpieczeństwa produktów. System wdrożony przez JMP, obejmuje m.in. regularne badania produktów pod kątem spełnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa żywności, a także procedury w przypadku wystąpienia wątpliwości odnośnie jakości sprzedawanych artykułów” – podaje Jeronimo Martins Polska.

Niemniej, skażone produkty trafiły do sklepów całej Polski i ten fakt podkopie znaną markę. Jak długo będzie dochodziło do podobnych patologii w znanych sieciach? Dlaczego polskie kontrole sanitarne działają w tempie kulawego żółwia? Odpowiedzi na te pytania pozostaną w sferze czysto wirtualnej, ponieważ ilość wysoko przetworzonej żywności ” z wkładką” w tej części Europy poraża. I nie jest ot dziełem przypadku.

Skutki zatrucia rtęcią – czytaj

____________________

(red.)

Na pdst. WP.pl

Fot. akwarystyczne.info

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook