17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

BIEG DO WOLNOŚCI

2 min read

O tym, że jest to wyjątkowy rok nie trzeba nikogo przekonywać. Powiewające na większości budynków narodowe flagi przypominają nam, że 100 lat temu Polska odzyskała NIEPODLEGŁOŚĆ. Przypominają nam o tym również niezliczone imprezy, uroczystości i to zarówno na skalę ogólnopolską, jak i lokalną.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi pragnie wpisać się w obchody zarówno 100–lecia Niepodległości Polski, jak i 100–lecia powrotu Tucholi do Polski. Tę rocznicę obchodzić będziemy w 2020 roku. Dlatego przygotowano dla mieszkańców Tucholi oraz powiatu tucholskiego tryptyk biegowy: BIEG DO WOLNOŚCI.

Na tryptyk składać się będą trzy biegi rozgrywane w latach 2018 – 2020 na dystansie 1918 m, 1919 m i 1920 m. Dystans nawiązuje oczywiście do lat, w których Polska odzyskiwała niepodległość, a Tuchola wróciła do Ojczyzny.

Wszystkie biegi rozgrywane będą na bieżni stadionu OSiR w Tucholi. Długość dystansu i limit 15 minut dla biegaczy sprawia, że każdy będzie mógł zmierzyć się z niespełna czterema okrążeniami bieżni. Dlatego organizatorzy wierzą w masowy udział mieszkańców Tucholi i całego powiatu.

A jeśli ktoś nie będzie czuł się na siłach, aby pobiec, to będzie również możliwość przejścia tych niespełna dwóch kilometrów o kijkach. Dla Nordic Walking limit wynosi 25 minut, więc tak naprawdę każdy może zmierzyć się z niepodległościowym dystansem.

Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościową koszulkę techniczną, w której zobowiązani będą pokonywać dystans, co jeszcze bardziej zjednoczyć nas powinno wokół idei wolności i niepodległości.

W BIEGU DO WOLNOŚCI mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 10. rok życia, dlatego apelujemy do rodziców, szkół i wszelkich placówek oświatowych o aktywny udział i zaangażowanie w to patriotyczno–sportowe święto.

Co warte podkreślenia – nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja. Pierwszy z biegów już 10 listopada o godz. 11:11.

Organizatorzy liczzą na masowy udział mieszkańców i piękne świętowanie naszej NIEPODLEGŁOŚCI. Czekają 10 listopada na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi.

Karty startowe do pobrania:

NIEPEŁNOLETNI: https://www.dropbox.com/…/KARTA%20STARTOWA-%20NIEPE%C5%81NO…

DOROŚLI: https://www.dropbox.com/…/KARTA%20STARTOWA-%20DORO%C5%9ALI.…


(red.)

Gm. Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook