czw. Sie 13th, 2020

BITWA NA SMAKI Z UDZIAŁEM KOŁA GOSPDYŃ WIEJSKICH Z PRZYROWY!

1 min read

1 września 2019r. odbył się półfinał Konkursu „Bitwa Regionów-bitwa na smaki”, którego inicjatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy.

Smakołyki z różnych części regionu, a nawet odległych zakątków Polski, muzyka, tańce i śpiew, stoiska z miodami i rękodziełem. To tylko niektóre atrakcje, jakie tworzą klimat imprezy. Podczas tegorocznej edycji walczyło 10 ekip. Jedną z nich było KGW z Przyrowy, reprezentant gminy Gostycyn.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje kół gospodyń wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Danie powinno być przygotowane ze składników pochodzenia polskiego, z dbałością o walory smakowe i estetyczne, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji kulinarnych właściwych dla regionu reprezentowanego przez zespół. Propozycją gospodyń z Przyrowy na danie konkursowe były faszerowane  polędwiczki  z borów z sosem grzybowym, przygotowane przez Panią Krystynę Górną, oraz Marzenę i Monikę Przytarskie.

Danie otrzymało wyróżnienie, a KGW wzbogaciło się o nagrodę w postaci blendera.


gostycyn.pl

Please follow and like us: