16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Blisko 170 osób na rajdzie w Legbądzie,a wśród nich dzielny 2-letni Staś

2 min read

W minioną sobotę (7.10) w Legbądzie odbył się V Rajd Rowerowy organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II oraz Uczniowski Klub Sportowy „Borowi” pod patronatem burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego.

 

Na start przybyło 168 sympatyków dwóch kółek z Legbąda, Raciąża, Łosin, Rzepicznej, Klocka i okolicznych miejscowości: Tucholi, Bladowa, Śliwic i Czerska. Cieszy nas taka frekwencja, tym bardziej, że pogoda nie zachęcała do aktywności na powietrzu.

Wiek uczestników był bardzo zróżnicowany, najstarsza osoba miała 73 lata, a najmłodsza – 2. Był to Staś Elak, który samodzielnie pokonał całą trasę.

Otwarcia imprezy dokonała dyrektor szkoły Barbara Drewczyńska, która w imieniu burmistrza Tucholi przywitała wszystkich uczestników oraz przedstawiła trasę rajdu. Policjanci z Komendy Powiatowej w Tucholi objaśnili zasady poruszania się po drogach publicznych oraz przedstawili zasady zachowania bezpieczeństwa.

Peleton cyklistów prowadzili strażacy z OSP w Legbądzie. Trasa rajdu wiodła przez malownicze zakątki Borów Tucholskich, uczestnicy przemierzyli około 14 km.

Na trasie rajdu panie z KGW z Rzepicznej i tamtejszej świetlicy wiejskiej przygotowały poczęstunek dla rowerzystów. Pyszne słodkości oraz ciepła kawa i herbata dały siłę na dalszą część rajdu. Po powrocie do świetlicy wiejskiej w Legbądzie na uczestników czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez kucharki ze szkoły w Legbądzie – znakomita grochówka oraz drożdżówka.

Po wspólnym świętowaniu nadszedł czas na konkurs wiedzy o Borach Tucholskich. Do wygrania było 12 nagród rzeczowych ufundowanych przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Legbądzie, Uczniowski Klub Sportowy „Borowi”, a fundatorem głównej nagrody – roweru był burmistrz Tucholi. Szczęśliwym zdobywcą głównej wygranej został Hubert Nieżurawski z Czerska.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom rajdu. Wspólnie cieszymy się, że sportowe akcje łączą naszą społeczność szkolną oraz środowiskową. Dziękujemy za okazaną pomoc wszystkim służbom zabezpieczającym rajd: strażakom z OSP w Legbądzie, policjantom z Komendy Powiatowej w Tucholi, paniom sołtys z Legbąda, Rzepicznej i Białej, świetlicy wiejskiej w Legbądzie, obsłudze medycznej, nauczycielom i pracownikom obsługi ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie, rodzicom, uczniom i wszystkim uczestnikom. Już dziś zapraszamy za rok na VI Rajd Rowerowy.


tuchola.pl

Tekst i zdjęcia przesłane przez Szkołę Podstawową w Legbądzie

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook