27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bogusław Wolniewicz 93 ERYSTYKA czy DOWODY ?

1 min read

Do granic możliwości obrzydły nam afery i kłótnie panujące wśród polityków. Te powoli przelewają się na media, oba te „elementy”, skutecznie skłóciły Polaków. To oczywiste, że uwikłanych w ten proces jest znacznie więcej, ale wyjątkowo umówmy się, że początek był właśnie wśród nich.

Dlaczego tak się dzieje? Skąd się to bierze? Wbrew pozorom można to logicznie, a nawet filozoficznie wytłumaczyć. Poznajmy dzisiaj termin, który dla większości z nas jest obcym, a świetnie interpretuje problem – Erystyka.

Warto wysłuchać wykładu Pana Profesora Bogusława Wolniewicza – niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie filozofii.

Erystyka, to sztuka doprowadzania sporów do korzystnego rozwiązania bez względu na prawdę materialną. Słowo pochodzi z klasycznego języka greckiego – eristikós, czyli kłótliwy, od éris oznaczający kłótnię, spór, walkę oraz imię bogini niezgody, córki Nocy, towarzyszki Aresa na polu bitwy, będącej uosobieniem waśni, niezgody i kłótni.

Do rzeczy…

Po długiej przerwie w programie pan prof.dr hab.  Bogusław Wolniewicz demaskuje nierzetelny sposób zadawania pytań i argumentuje przykładami wobec nieprawdziwej tezy.

____________________

(mrf.)

Głos racjonalny.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook