5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bory Tucholskie czekają na turystów

2 min read
Nowe pola biwakowe, parkingi, ścieżki rowerowe oraz przygotowane z myślą o turystach plaże i miejsca wypoczynku nad jeziorami, to tylko niektóre efekty realizacji projektu „Bory Tucholskie – w labiryntach natury”. Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel 12,4 miliona złotych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
– Bory Tucholskie to turystyczny skarb naszego regionu. Dzika przyroda, rozległe lasy i liczne jeziora są idealnym miejscem do wypoczynku dla całej rodziny. Realizacja projektu „W labiryntach natury” pozwoliła na stworzenie nowoczesnego zaplecza turystycznego i przygotowanie atrakcyjnej oferty dla turystów w tej części województwa kujawsko-pomorskiego. To przedsięwzięcie o dużym znaczeniu również dla mieszańców powiatu tucholskiego, dla których turystyka jest ważnym źródłem dochodu – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Plaża nad jeziorem Głęboczek w Tucholi, fot. Wojtek Szabelski, freepress.pl
Zadanie projektu „Bory Tucholskie – w labiryntach natury”, który znalazł się na liście przedsięwzięć kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, to rozwój infrastruktury turystycznej w powiecie tucholskim. Liderem przedsięwzięcia był powiat tucholski, a w jego realizację włączyły się wszystkie gminy z tego terenu: Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Śliwice i Tuchola.
Wieża widokowa w Fojutowie (gmina Tuchola), fot. nadesłane
Realizacja przedsięwzięcia objęła szereg inwestycji na terenie całego powiatu tucholskiego. Wśród nich było zagospodarowanie plaż i miejsc wypoczynku nad jeziorami oraz wyposażenie ich w infrastrukturę turystyczną, między innymi pomosty, zadaszenia, toalety, ławki i miejsca piknikowe. Nad jeziora trafił też nowy sprzęt wodny. Powiat tucholski zagospodarował stanice wodne nad Brdą w miejscowościach Piła, Fojutowo i Rudzki Most, przygotował też pola biwakowe w Woziwodzie, Gołąbku i Świcie.  Na trasach Tuchola–Świt–Tuchola oraz Śliwice–Łobody powstały ścieżki pieszo-rowerowe. Na potrzeby turystów zagospodarowany został też park w Kęsowie oraz remizy OSP w Cekcynie i Zdrojach. W Śliwicach powstało Centrum Turystyczno-Kulturalne  (więcej tutaj).
Centrum Turystyczno-Kulturalne w Śliwicach, fot. Marek Dembski
Jezioro Trzciano w Łobodzie (gmina Śliwice), fot. Marek Dembski
Amfiteatr w Kęsowie, fot. Wojtek Szabelski, freepress.pl
Otwarcie plaży nad jeziorem Średniak w Gostycynie, fot. nadesłane
Kąpielisko w Bysławiu (gmina Lubiewo), fot. nadesłane
Stanica wodna w Pile (gmina Gostycyn), fot. nadesłane
Ścieżka rowerowa Tuchola–Świt–Tuchola, fot. nadesłane
Pole biwakowe w Woziwodzie (gmina Tuchola), fot. nadesłane
__________________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook