27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bory Tucholskie i człowiek na fotografii

1 min read
Długowiekowej koegzystencji człowieka z przyrodą w Borach Tucholskich poświęcony jest drugi tom albumu fotograficznego „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie” wydanego przez Tucholski Park Krajobrazowy. Dzisiaj (7 lutego) w Fojutowie odbyło się spotkanie promujące to wydawnictwo.
Bory Tucholskie to największy kompleks leśny w Polsce. Położony na terenie dwóch województw: kujawsko-pomorskiego i pomorskiego Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie został utworzony w 2010 roku. Jest jednym z 10 takich rezerwatów w Polsce oraz największym w Europie. Rezerwaty tworzą międzynarodową Sieć Rezerwatów Biosfery w ramach programu UNESCO „Człowiek i Biosfera”.
***
 Mają na celu ochronę różnorodności biologicznej i poprawę zdolności obserwowania zmian ekologicznych w obszarze całej planety. Służą także pobudzaniu społecznej świadomości powiązań istniejących pomiędzy różnorodnością ekologiczną i kulturową. Sieć skupia obecnie 580 takich obiektów w 114 krajach.
Wydana w 2011 roku pierwsza część promocyjnego albumu fotograficznego „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie” ilustrowała walory przyrodnicze tych terenów. Drugi tom prezentuje zrównoważone relacje między człowiekiem a przyrodą. Album został wydany przez Tucholski Park Krajobrazowy dzięki środkom samorządu województwa oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
(red)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook