30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bożonarodzeniowa prognoza pogody na 2016 rok

4 min read

No i zaczynamy prognozę Bożonarodzeniową na rok 2016. Ten rok jest znamienny z jednego względu, ale o tym później. Mam nadzieję, że ten rok będzie lepszy pogodowo przynajmniej, niż rok poprzedni.

Rok 2016 będzie Rokiem Marsa. Według obserwacji opata o. dr Mauritiusa Knauera z klasztoru w Langheim, Rok Marsa ma być ogólnie rzecz biorąc dość mokry z ciepłym i nawet duszno-upalnym latem i łagodną zimą. I wygląda według niego następująco:

WIOSNA – będzie sucha, zimna i rześka. Aż do 8.VI będzie pojawiać się szron i mróz będzie szkodził owocom. Potem już będzie ciepło.

LATO – zapowiada się gorąco. Będzie to nawet najgorętsze lato w całym cyklu siedmioletnim i zapowiada się wiele pożarów – co daję pod rozwagę naszym strażakom i gen. nadbryg. Leśniakiewiczowi. Upalne będą nie tylko dni, ale także noce. Rzeki i źródła częściowo lub całkowicie wyschną…

JESIEŃ – będzie zmienna pogoda. Niekiedy jest bardziej sucho, niż wilgotno, ale najczęściej taka jesień częściej przynosi chłód i wilgoć. Przed Adwentem nie powinien padać śnieg. W październiku mogą pojawić się wczesne przymrozki, ale listopad jest cieplejszy. Jednakże na przełomie października i listopada może być nieprzewidywalnie…

ZIMA – Zima w tym roku może być chłodna, ale bardziej sucha niż wilgotna. Pogoda będzie bardzo niestabilna i to przez całą zimę.

*

 A teraz nasza prognoza dwunastodniowa od św. Łucji do Wigilii. Zatem rok  zaczyna się od tego, że:

 STYCZEŃ – zapowiada się dość pochmurno i nieprzyjemnie, ale z niewielką ilością opadów, ale za to z dużą ilością i siłą wiatrów, które mogą spowodować straty… Będzie chłodno, ale nie mroźnie. Taka pogoda wyklaruje się dopiero pod koniec miesiąca.

LUTY – zapowiada się chłodno, ale słonecznie, sucho i bez opadów. Obawiam się, że nastąpi powtórka z lat poprzednich – niemal bezśnieżna zima. Pod koniec miesiąca pojawią się ostrzejsze mrozy.

MARZEC – po lutowych mrozach będzie cieplej ale i pochmurno. Temperatury będą już plusowe, ale opadów będzie niewiele… Nie będzie szalejących wiatrów. Pod koniec miesiąca znów będzie coraz cieplej.

KWIECIEŃ – zaczął się dość ponuro, mglisto i pochmurnie. Trochę popada, ale niewiele, za to w miarę upływu czasu będzie coraz bardziej słonecznie i ciepło.

MAJ – zaczyna się słonecznie, ale chłodno (co akurat nie jest niczym dziwnym). Potem będzie pochmurno i czasem coś popada, co zrobi dobrze naszym uprawom, i będzie ciepło.

CZERWIEC – zacznie się pochmurnie i deszczowo. Deszcze szybko ustaną, ale pochmurnie będzie nadal. Miesiąc będzie ciepły mimo małej ilości słonecznych dni. Pod koniec miesiąca opady.

LIPIEC – zaczyna się pochmurnie, mglisto, deszczowo i ciepło! W miarę upływu miesiąca będzie coraz cieplej i bardziej słonecznie. Obawiam się, że grozi nam fala upałów.

SIERPIEŃ – kontynuacja pięknej pogody z poprzedniego miesiąca. Słonecznie, upalnie i sucho.

WRZESIEŃ – i znów słońce, susza i błękitne niebo. Dopiero w trzeciej dekadzie miesiąca pogoda się zepsuje i może wreszcie trochę popada, ale niewiele.

PAŹDZIERNIK – zaczyna się deszczowo, ale ciepło i pochmurno. Potem słonecznie i ciepło. Pod koniec miesiąca niewielkie opady.

LISTOPAD – zaczyna się ciepło i nieco pochmurnie, ale potem znów słoneczna, ciepła, wietrzna i sucha pogoda. Pod koniec miesiąca nieco pochmurnie, ale bez opadów. Czyżby powtórka z lat poprzednich, kiedy to ostatnie miesiące cechowały termiczne anomalie?

GRUDZIEŃ – rozpocznie się ochłodzeniem i lekkim mrozem, ale znów w ciągu następnych dni pogoda znów będzie słoneczna, w miarę ciepła i bez opadów.

*

Ponadto w tym roku stwierdzono, że:

  • Rok 2015 (Rok Jowisza) był najcieplejszy na całym świecie od 150 lat!
  • Meteorolodzy ostrzegają, że rok 2016 (Rok Marsa) będzie jeszcze cieplejszy! Anomalie termiczne będą długie i dotkliwe.
  • Dziura ozonowa ma już rozmiary równe 9,3 mln km² czyli niemal tyle, co powierzchnia USA i rośnie.
  • Średnio w ciągu 30 ostatnich lat temperatura wzrosła o 1°C, a w ciągu kolejnych 30 lat o 2°C, co przełoży się na pogodowy chaos…
  • Według niektórych astrologów, w dniu 20.III.2016 roku, o godzinie 06:30 będzie miała miejsce równonoc wiosenna oraz koniec zodiakalnej Epoki Ryb i początek Epoki Wodnika, która będzie trwała  przez następne 2150 lat.
  • Rok Marsa będzie wyjątkowo niespokojny i obfitujący w wydarzenia polityczne.
  • Nastąpią wydarzenia znaczące dla całego świata, jak to zazwyczaj bywa na przełomie dwóch Epok Zodiakalnych.
  • A jednak Polska z tych wszystkich zawieruch będzie wychodziła obronną ręką – jak twierdził o. Czesław Klimuszko, którego prognozy na razie się dokładnie sprawdzają.

__________________________

Robert K. Leśniakiewicz

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook