27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

BRAT ANDRZEJ CYBULSKI – KRÓLEM KURKOWYM A.D. 2013

1 min read

Sobota była drugim dniem Święta Bractwa Kurkowego. Program przewidywał: turniej strzelecki, proklamację Króla Kurkowego, wręczenie nagród zwyciężcom i raut królewski.

Na strzelnicę do Bladowa przyjechali przedstawiciele bractw z Łucka na Ukrainie oraz z Polski takie jak: Brusy, Chojnice, Czarne, Czarnków, Kościerzyna, Mosina, Ostrów Wielkopolski, Starogard Gdański, Tarnowskie Góry, Wejherowo, Żory. Turniej przewidywał strzelanie do czterech tarcz w tym do Tarcz Burmistrza Tucholi i Mieczy Grunwaldzkich z broni czarnoprochowej a do Tarcz Bractwa i Wiceprezydenta EGS z broni małokalibrowej.

Następnie w Celestacie odbyła sie proklamacja kolejnego Króla Kurkowego naszego bractwa. Dzień wcześniej na strzelaniu nalepszym z nas został brat Andrzej Cybulski, który wraz z małzonką Krystyną tworzyć będą przez najbliższe 12 miesięcy parę królewską. Równolegle proklamowano nowych Rycerzy.

I tak I Rycerzem został br. Jerzy Polaszek a II Rycerzem br. Józef Prostojanek. Brat Andrzej został królem po raz drugi. Pierwszy raz tego zaszczytu dostapił w 2000 roku. Raut królewski, podobnie jak ubiegłego dnia Komers Bractwa, odbył się w specjanie w tym celu ustawionych namiotach i Sali Kominkowej Celestatu.

Cały teren ozdabiały maszty z flagami państw uczestników XVII Europejskich Spotkań oraz flaga z logiem tej imprezy.

(red.)

Źródło

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook