29 października 2020

BRAWO LEGBĄD! Chwycili za kijki i maszerowali w rajdzie nordic walking

2 min read

21 marca br. w Legbądzie odbył się II Rajd Nordic Walking pn. „W poszukiwaniu wiosny”. Imprezę zainicjowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie oraz UKS Borowi Legbąd przy współpracy i dofinansowaniu gminy Tuchola.

Impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiej Kampanii Postaw na Rodzinę pod hasłem „Poznajmy się lepiej” oraz WF z klasą. Trasa 10-kilometrowego rajdu wiodła przez malownicze zakątki Borów Tucholskich w okolicach Legbąda, Koślinki, Radonka, Barłogów. W promowanie aktywnego trybu życia włączyło się 60 uczestników z Legbąda, Łosin, Klocka, Rzepicznej, Koślinki, Tucholi, Czerska, Raciąża, Stobna i Chojnic.

Na trasie przewodniczyła nam zdobywczyni Pucharu Mistrzostw Świata Pani Justyna Zawiszewska, która udzieliła wszystkim instruktażu i wskazówek technicznych. Po dwugodzinnym marszu organizatorzy zaprosili na ognisko, kawę i słodki poczęstunek. Pierwszy dzień wiosny zaakcentowaliśmy także paleniem marzanny.

Wśród uczestników wyróżniono uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie:

Darię Pałubicką, Klaudiusza Drążek, Mikołaja Jakubek, Julię Jakubek oraz Szymona Pałubickiego.

  1. Najstarszą uczestniczkę rajdu – Panią Władysławę Olszową
  2. Najstarszego uczestnika rajdu – Pana Stanisława Kniter
  3. Najmłodszego uczestnika rajdu – Darię Pałubicką

W ramach Kampanii Postaw na Rodzinę wyróżniono Rodzinę Państwa Drążek. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe koszulki, słodkości, a rodzina otrzymała zestawy Nordic Walking. Każdy uczestnik otrzymał ulotki promujące kampanię.

__________________

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook