25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Brysio promuje Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy

1 min read

Lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędą się w sierpniu 2019 roku w Bydgoszczy. Imprezę będzie promować sympatyczna maskotka o imieniu Brysio.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, dawniej Puchar Europy, w obecnej formule odbywają się od 2009 roku, a od 2015 r. w cyklu dwuletnim. Reprezentacje poszczególnych krajów startują w 4 ligach, każda po 12 zespołów.

Na bydgoskim Stadionie Zawiszy między 9 a 11 sierpnia 2019 roku rywalizować będą najlepsze drużyny europejskie w ramach Super Ligi Drużynowych Mistrzostw Europy. Wystąpią reprezentacje Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Włoch, Polski, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Trwa sprzedaż biletów. Do tej pory sprzedano już 2 tysiące biletów na to wydarzenie.

Imprez ma już swoją oficjalną maskotkę – rysia, któremu w wyniku konkursu nadano imię „Brysio”. Organizatorzy imprezy – Polski Zawiązek Lekkiej Atletyki i Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki – zaprezentowali maskotkę w ubiegłym tygodniu.

Oficjalna strona zawodów


kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook