25 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Budowa ścieżki rowerowej z Tucholi do Bladowa może ruszyć już wiosną przyszłego roku

1 min read

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tucholi (20.10) burmistrz Tadeusz Kowalski przekazał zebranym najświeższe informacje dotyczące starań gminy Tuchola o dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej z Tucholi do Bladowa.

Projekt pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 240 poprzez budowę drogi rowerowej na odcinku Bladowo – Tuchola” został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach działania „Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnych, Schemat: Budowa i przebudowa ścieżek rowerowych w ramach polityki terytorialnej RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020”.

– Urząd marszałkowski opublikował oficjalną listę rankingową dofinansowań, na której znalazła się budowa ścieżki rowerowej z Tucholi do Bladowa. Jesteśmy z dofinansowaniem na tę inwestycję na poziomie 60% – poinformował burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Podpisanie umowy nastąpi po otrzymaniu tzw. ZRID-u (tj. decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej), kiedy będą przygotowane wszystkie niezbędne dokumenty.

– Zakładamy, że będzie to na przełomie roku, początek przyszłego roku. W tej chwili jest więc duża szansa na to, że do wiosny będziemy po rozstrzygnięciach przetargowych i wówczas ta inwestycja będzie mogła fizycznie ruszyć – podkreślił burmistrz.


tuchola.pl

 

Budowa ścieżki do Bladowa

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook