26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

BUKO, czyli od sukcesu, do sukcesu…

2 min read

To stowarzyszenia przyzwyczaiło nas do zdecydowanych i przemyślanych działań. Pomimo wielu medialnych kontrowersji trwa i kroczy od sukcesu, do sukcesu. Tym razem BUKO znajdzie się w Lubostroniu, a tam…

… już w najbliższy czwartek (16 – 05 – 2014) rozpocznie się organizowana przez Urząd Marszałkowski trzydniowa konferencja naukowa „Ochrona dziedzictwa kulturowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Doświadczenie, stan obecny perspektywy”.

Doceniając pracę włożoną w ochronę i popularyzację dziedzictwa województwa, Marszałek Piotr Całbecki zaprosił Stowarzyszenie BUKO do zaprezentowania tematu ochrony lokalnego dziedzictwa kulturowego i technicznego prowadzonego przez społeczność lokalną we współpracy z województwem kujawsko-pomorskim.
– Świat, w którym żyjemy i społeczeństwo obywatelskie, jakie tworzymy nakładają na nas obowiązek fizycznej rekonstrukcji i konserwacji dóbr kultury, utrwalania zjawisk dziejowych oraz uzasadniania, dlaczego takie działania są podejmowane – napisał marszałek Piotr Całbecki w liście do uczestników konferencji.

Przez trzy dni podczas spotkań plenerowych i panelowych odbędą się między innymi wystąpienia historyków, historyków sztuki, konserwatorów, przyrodników i samorządowców. Zaproszeni goście będą starli się przybliżyć zagadnienia z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego. Program konferencji dostępny jest tutaj.

Prezes Stowarzyszenia BUKO Wojciech Weyna dnia 16 czerwca 2014 o godzinie 11.30 przedstawi prezentację pt. „Ożywić zabytek techniki?- wykorzystanie lokalnych zasobów dziedzictwa technicznego w tworzeniu atrakcji turystycznej na przykładzie podziemnej kopalni węgla brunatnego „Montania” i wsi tematycznej „Górnicza Wioska”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, generalny Konserwator Zabytków oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie.

Jak informuje BUKO na swoich stronach, już wkrótce pojawi się relacja z tego spotkania. Czyli…, co? Jak się chce, to można coś sensownego zrobić dla regionu, korzystając z możliwości „nawet unijnych” prawda? Zakładamy oczywiście, że w przyszłości dawni okupanci nie przeprowadzą tutaj aneksji na wzór krymskiej.

BUKO bazując na inwestycji, którą ciągle rozwija, stworzyła produkt pod nazwą „kopalnia” i już w tej chwili odcina kupony, co będzie dalej? Obserwując działalność tego stowarzyszenia najlepsze lata ma jeszcze przed sobą.

Brawo BUKO… i do roboty!

Link wspomagający: tutaj

________________________

(mrf.)

Na podst. treści z witryny buko.las.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook