2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

BURMISTRZ BUDUJE! Ulica Dąbrowskiej – TUCHOLA OS. MICKIEWICZA

1 min read

Rozpoczynamy nowy cykl pt. „BURMISTRZ BUDUJE”. Drgnęło i to jak! W kwestii tucholskich ulic można pisać poematy i paszkwile: dziury, wyrwy i skowyt wściekłych kierowców oraz pieszych, ot, nasza codzienna tucholska rzeczywistość. Jednak…, ta sytuacja powoli przechodzi do przeszłości!

Oczywiście przed panem burmistrzem jeszcze huk roboty i nerwów, ale…, trudno nie docenić inwestycji, które widać, słychać ( a właściwie nie, bo zawieszenia w naszych autach zdecydowanie mniej klekocą) i czuć. Jedną z zakończonych i oddanych do użytku jest ulica Dąbrowskiej przy Mickiewicza.

Bądźmy bardziej precyzyjni, to ten fragment pomiędzy Mickiewicza aż do Gałczyńskiego. Jeszcze nie tak dawno miejsce to przypominało pobojowisko, jednak tucholskie PK zakasowało wszystkich i w tempie galopującego strusia, zrobiło w tym miejscu porządek. Dzisiaj? Cóż, z radością stwierdzić trzeba, że nie ma się do czego przyczepić. Jest równo, ładnie i… bezpiecznie.

Roboty drogowe obejmowały wykonanie kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni ulicy w całym jej ciągu. Jest to kolejna ulica na osiedlu Mickiewicza, która doczekała się kompleksowej przebudowy.
Koszt całej inwestycji zamknął się w kwocie 213 736,12 zł. Sporo, ale efekt jest budujący.

Burmistrzu, tak trzymać!

CDN.

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook