18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Burmistrz Tucholi dofinansował niecodzienny zakup

2 min read

Symbolika w połączeniu z historią Tucholi, to temat bardzo lotny i… delikatny. Historia naszego miasta ciągle jest żywa w pamięci mieszkańców, zwłaszcza teraz, kiedy świętujemy 100 lecie powrotu do Macierzy. Bardzo wrażliwym na te tematy jest również Burmistrz miasta, który wielokrotnie pokazał, jak ważne dla Niego jest to zagadnienie. Najlepiej przekonali się o tym członkowie znanego stowarzyszenia „Historia i pamięć”, którzy otrzymali od gospodarza miasta wsparcie na ważny cel.

Stowarzyszenie HiP działa od wielu lat, praktycznie obecne jest na każdej uroczystości patriotycznej, ale również działa „w polu”, tworząc sprawną grupę rekonstruktorów. Nasi wojacy mają wiele potrzeb, które z mozołem realizują, ale pewne wydatki stanowią dla nich barierę nie do przebycia. Kultywują również tradycje ułańskie, a te przy całej otoczce „widowiskowości”, są bardzo kosztowne. Oczywiście, chodzi o elementy historycznego wyposażenia. Dlatego władze stowarzyszenia poprosiły o wsparcie samego Pana Burmistrza, który przychylnym okiem spojrzał na ich prośbę.

Poprzez zadanie publiczne mające na celu wspieranie inicjatyw na rzecz sztuki ochrony dóbr kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego, udało się zdobyć środki na zakup aż trzech szabli ułańskich. Zakup replik broni z okresu II Rzeczpospolitej, to wydarzenie bez precedensu,  trzy szable bojowe WZ 34, pozwolą grupie na wystawienie wart honorowych przy uroczystościach patriotycznych i kościelnych. Wysokość dotacji ze strony Pana Burmistrza sięgnęła aż 2100 złotych,  wkład stowarzyszenia ze środków własnych, to 300 złotych. Łącznie, rachunek opiewał na 2400 złotych. Jednak to nie wszystko, ponieważ stowarzyszenie  dokonało jeszcze jednego wysiłku finansowego i dokonało zakupu kawaleryjskich hełmów i szelek.

 

 

Od redakcji.

Za naszym pośrednictwem wszyscy członkowie HiP-u składają Panu Burmistrzowi serdeczne podziękowania za wsparcie. My wiemy, że nowe elementy replik uzbrojenia przyczynią się do tego, że oprawa uroczystości będzie wyjątkowa.

Gratulujemy pomysłu i zakupu, promocja miasta jest rzeczą ważną i to na każdym poziomie działalności.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook