18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Burmistrz Tucholi oddala wniosek Poczty Polskiej

1 min read

Gospodarze miast i gmin mają dosyć nieprawidłowości w sprawie wyborów korespondencyjnych, które rzekomo zbliżają się wielkimi krokami. Nierealną wydaje się być data 10 maja, w grę wchodzą raczej 17 i 23 dzień tego miesiąca. Dodatkowo pełne kontrowersji są pisma, kierowane ze strony Poczty Polskiej do samorządowców. Burmistrz Tucholi w tej sprawie nie pozostawia złudzeń.

Kompletnie wyciągniętym z kapelusza było pierwsze pismo ze strony Poczty, prócz tonu treści, czymś niewyobrażalnym było to, że pismo było… anonimowe. Kolejne było już podpisane, ale jego treść, żądanie, było bardziej niż odległe od obowiązującego prawa. Tym razem, Burmistrz Tucholi stanął na wysokości zadania i w dyplomatyczny sposób wysłał nadawcę gdzieś w okolice… Jowisza, pomimo wszystko będąc dalej otwartym na dialog. Podobnie zachowała się spora grupa włodarzy miast, którzy zebrani są  w swojej korporacji.

Pomimo naruszenia prawa, prawdopodobnym jest to, że nasze dane przekaże Poczcie Polskiej Ministerstwo Cyfryzacji, jest prawie pewnym, że posypią się pozwy sądowe ze strony obywateli. Nie jest wykluczone, że sytuacją zajmie się też unijny parlament.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook