27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Burmistrz Tucholi zwołał konferencję prasową

2 min read

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski zaprosił lokalne i regionalne media na konferencję prasową, aby przedstawić ważne i aktualne wydarzenia w Tucholi oraz przybliżyć plany dotyczące realizacji zadań w nadchodzącej przyszłości.

Burmistrz w pierwszej kolejności obszernie opisał problemy związne z przejęciem przez miasto dworca PKP. Podkreślił, że koncepcje wykorzystania dworca są dopracowywane i dopiero po konsultacjach powstanie plan, a nastepnie projekt do realizacji.

Drugim ważnym tematem była decyzja Marszałka Województwa o przyznaniu środków na opracowanie planów obwodnicy w 3 wariantach. Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Cieślewiczem ocenili tą decyzję, jako poważny krok do przodu w rozwiązaniu problemu, ponieważ po raz pierwszy Marszałek konkretnie wydzielił środki, a rzecz dotyczy kwoty kilkuset tysięcy złotych.

Będziemy, więc czekać na dalsze miejmy nadzieję równie pozytywne informacje o przyszłej obwodnicy Tucholi.

Zapytaliśmy o plany dotyczące poprawy stanu ulic w Tucholi, ponieważ naszym zdaniem ulice w mieście oprócz tych nowo przebudowanych jak Świecka i Nowodworskiego są w opłakanym stanie. Burmistrz odpowiedział, że w pierwszej kolejności miasto będzie prowadziło budowę ulic tam gdzie mieszkańcy czekają od lat, przykładowo Al. 700 lecia w Rudzkim Moście, gdzie obecnie dla wielu domów jest tylko droga gruntowa.

W takim przypadku kiedy budżet nie wystarcza na wszystko Burmistrz zauważył, ze remont placu Zamkowego byłby niegospodarnością i takie miejsca w Tucholi będą, musiały niestety poczekać. Być może przy kolejnych szansach pozyskania środków unijnych pojawi sie możliwość całościowej proprawy nastepnych fragmentów miasta.

Burmistrz zapowiedział cykliczne spotkania z mediami, tak aby osobiście na bieżąco informować oraz odpowiadać od ręki na wszystkie pytania mediów.

Fot. i tekst: Włodzimierz Malinowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook