25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Burmistrz Tucholi zwołał konferencję prasową

2 min read

Zanim jednak do niej doszło, przez kilkanaście godzin od chwili poinformowania opinii publicznej przez naszą witrynę, czytelnicy gubili się w domysłach, co czai się pod tajemniczym zwrotem „ w sprawie dzieci”.

Sprawie dodatkowo dodawała smaczku obecność posła Jarosława Katulskiego, który głosował „za” w kwestiach za wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy, zakazującej zabijania poczętych dzieci w przypadku podejrzenia wystąpienia ciężkiej choroby genetycznej. Czyżby właśnie o tej kwestii traktować miała konferencja u burmistrza? I tak oto idiotyczna plotka spowodowała spore zamieszanie wśród czytelników.

Konferencja rozpoczęła się od zabawnego zdarzenia, ale sprawa jest bez znaczenia, jedno jest pewne, wszyscy jesteśmy smakoszami doskonale parzonej kawy. Głównym tematem spotkania była informacja o tym, że dzieci z przedszkoli i zerówek będą miały możliwość poznania podstaw języka angielskiego. Co najważniejsze, ich rodzice z tego tytułu nie poniosą żadnych kosztów, całość ufundują, właśnie…

W spotkaniu prócz mediów udział wzięli czterej panowie: burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, poseł Jarosław Katulski, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Cieślewicz i dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Adam Kłosowski. Niestety, w trakcie trwania konferencji gabinet burmistrza opuścił poseł Katulski, który popędził na spotkanie w Bydgoszczy. Szkoda, mieliśmy kilka ważkich pytań do pana posła.

Druga część spotkania z mediami przebiegła pod egidą planów, które być może ziszczą się. O czym mowa? Ogólnie mówiąc o nauce pływania. Młodzi ludzie dotychczas korzystają z basenu, który znajduje się w pobliskich Chojnicach. Jak ważną jest nauka pływanie nie musimy mówić, prócz tego, przy tak wielkim nasilaniu wad postawy u młodych ludzi – basen stanowi najlepszą z możliwych terapię. Ta sytuacja ulegnie zmianie, ponieważ pobliski zajazd w Fojutowie nadesłał do UMiG atrakcyjną ofertę, która brzmi jak sen, zaznaczmy, dobry sen. W efekcie pojawią się oszczędności, ktore można będzie spożytkować na inne cele. Jest ich kilka, dzięki kontaktom z miastem partnerskim Tucholi – Kudową Zdrojem ( którą miesiąc temu odwiedziliśmy) pojawił się pomysł polegający na kupnie sprzętu narciarskiego, który również posłuży dzieciom  tucholan.

Prócz tego, dziennikarze poruszyli szereg ważkich tematów, odbiegających od głównego. Przedstawiciele władz miasta odpowiadali na pytania dotyczące: OPS-u, tucholskiej obwodnicy, ewentualnego zakupu skuterów elektrycznych dla tucholskich policjantów.

_________________________________________

Konferencja zakończyła się około godziny 10:30.

Burmistrz Tucholi  Tadeusz Kowalski.

Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Cieślewicz

Poseł Jarosław Katulski (PO)

Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Adam Kłosowski

Do sprawy tej konferencji jeszcze powrócimy w komentarzu specjalnym.

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook