14 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Burmistrz w sprawie budżetu na rok 2016: „my niczego nie pompujemy…”

1 min read

Budżet na 2016 rok radni przyjęli 13 głosami za, jak zwykle wstrzymał się radny Jerosławski  Dochody gminy wyliczono na 60 mln zł, a deficyt przewidziano na poziomie około 3,5 mln złotych.

Burmistrz Tucholi niezmiennie mówi o zrównoważonym rozwoju miasta i gminy, jednak przeciętny obywatel może mieć wrażenie, że dbałość o dobry stan finansów miasta w żaden sposób nie przekłada się na widoczny jego rozwój , a tym bardziej na zaspokojenie  podstawowych potrzeb jego mieszkańców. Oczywiście, są od tego stwierdzenia wyjątki, ale są one nieliczne. Czego potrzebujemy,  prócz miejsca zatrudnienia? Natychmiastowego remontu ulic miejskich i dróg gminnych. Takich inwestycji nie można sfinansować z miejskiej kasy, trzeba się zadłużyć. Czy nasz Burmistrz, na wszelki wypadek, asekuruje się przed ewentualną finansową wpadką, czy też przejawia cechy sknerstwa?

Stara, żydowska maksyma mówi jasno o tym, że aby „coś wyciągnąć”, trzeba wpierw włożyć. Innymi słowy, bez inwestycji nie będzie kokosów. Marazm w który popadli mieszkańcy, daje dobra pozycję wyjściową władzom miasta, aby zbytnio nie wychylać się. To zły  omen.Tuchola traci pozycję w rankingu miast i miasteczek, na własne życzenie staliśmy się głęboką prowincją bez szans, na skok gospodarczy.

Wielka szkoda, takie podejście okrutnie się zemści na wszystkich, chyba, że… dokonamy radykalnych zmian.

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook