28 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Burmistrzów dwóch…

2 min read

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tucholski Salon w tej sprawie milczy jak grób, mieszkańcy zapewne zdziwią się, otóż nasz Burmistrz ma brata, który również jest burmistrzem, tyle, że w niemieckim miasteczku Birkenfeld. Są do siebie bardzo podobni. Bracia spotkali się dzisiaj w tucholskim magistracie.

O tej wizycie od pewnego czasu śpiewały wszystkie kanarki na północ od tucholskiej starówki, wystarczyło tylko dokładnie wsłuchać się w ich trele. Cel wizyty Mirosława Kowalskiego (Burmistrz Birkenfeld) w Tucholi był szczytny, przywiózł do Tucholi zaiste niezwykły dar / wsparcie finansowe dla poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy. Na wielkim czeku, który  burmistrzowie wspólnie trzymają, widnieje pokaźna kwota – 3727 Euro.

Pieniądze zebrała społeczność niemieckiego miasteczka, można rzec, to ich dar serca dla poszkodowanych, ale wiemy, że motorem przedsięwzięcia był brat naszego burmistrza, który powiedział:

„Na wiadomość, która doszła do mnie, że taka straszna nawałnica mój rodzinny region dotknęła, nie dała mi spokoju i doszedłem do wniosku, że coś muszę zrobić. I jedną z możliwości było właśnie zwołanie zbiórki dla ofiar tej nawałnicy. Około 40 osób przekazało darowizny i wyszło w sumie 3 tys. 727 euro. Myślę, że trochę komuś będzie można pomóc. Widziałem już po zdjęciach i dzisiaj też mogłem się przekonać, że straty są bardzo duże, ale jeżeli każdy trochę by pomógł, to ta klęska, może nie będzie zapomniana, ale przynajmniej jej skutki będą zlikwidowane, albo mniej dotkliwe” – podkreślił Mirosław Kowalski.

Piękny gest burmistrzów dwóch, przed kolejnymi wyborami takie zasługi są zapamiętywane.


(mrf.)

Na podstawie

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook