18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Cała Polska stanie się jedną Specjalną Strefą Ekonomiczną

1 min read

Cała Polska stanie się jedną Specjalną Strefa Ekonomiczną. Nowe przepisy czekają już tylko na podpis prezydenta. Umożliwią zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat na terenie całego kraju. O szczegółach mówił w Nakle nad Notecią wicewojewoda Józef Ramlau.

Przygotowana przez rząd ustawa ma przekształcić wszystkie tereny w kraju na jedną Specjalną Strefę Ekonomiczną. Obecnie system zwolnień podatkowych i ulg dla przedsiębiorców działa tylko w 14 Specjalnych Strefach Ekonomicznych obejmujących 25 tys. ha.

Jesteśmy przekonani, że nowe instrumenty spowodują, że strefa ekonomiczna, czyli prowadzenie działalności na preferencyjnych warunkach zostanie upowszechniona. Do tej pory przedsiębiorcy, którzy chcieli otworzyć działalność w strefach, musieli czasami tworzyć filie, albo wygaszać swoją dotychczasową działalność i przenosić się do tych specjalnie wyznaczonych obszarów– podkreślał wicewojewoda Ramlau.

Spotkania informacyjne „Strefa w każdej gminie” dla samorządowców z województwa organizuje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Honorowy patronat nad konferencjami objął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.


bydgoszcz.uw.gov.pl

FOT. egospodarka.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook