25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Camerata” podbiła serca publiczności!

2 min read

To był wyjątkowy koncert, zorganizowany w przeddzień wspaniałego święta – NIEPODLEGŁOŚCI. Zorganizowano go w kościele p.w Świętego Jakuba Apostoła w Tucholi. Chór „Camerata” zaskakuje publiczność od samego początku jego istnienia. Aż trudno uwierzyć w to, że występującymi tam artystami są ludzie różnych specjalności, różnych zawodów. Z punktu widzenia publiczności, ma się wrażenie, że śpiewają…zawodowcy. Chór, to ludzie, głosy, ciężka praca, jednak bez kierownika zespołu – Pani Marzeny Tyrańskiej, trudno sobie wyobrazić ten zespół, na deskach scenicznych. Niesamowita pasja, wyjątkowy sposób ekspresji, kapitalnie dobrany repertuar, to robi wrażenie i wyciska łzy.

W dzisiejszym koncercie „Camerata” wzruszała i to bardzo, Polska to jeden z niewielu krajów, który ma wyjątkowo trudną historię. Ta teraźniejsza wcale nie jest prostsza, ludzie mają w świadomości głęboko zakorzeniony patriotyzm i choć niechętnie go okazują, potrafią z niego korzystać w sytuacjach wyjątkowych. Żyjemy w bardzo trudnych czasach, gdzie kruchy pokój może ustąpić kolejnej tragedii. Czyja to wina? Niestety, nasza i naszych wyborów. Skutki codziennie dają o sobie znać, jako państwo, jesteśmy słabi i słabniemy z godziny na godzinę. Wiele polskich dzieci głoduje, a uwikłanie nas w kolejny zbrojny konflikt pogrąża nasze finanse i pogłębia biedę.

 

Może, dlatego słowa „Roty” zabrzmiały dzisiaj tak wyjątkowo…: „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, Nie damy pogrześć mowy! Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy, Nie damy, by nas …”.\

 

Wspaniały występ, a oklaskom nie było końca.

mrf

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook