13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Camerimage 2015, to już za cztery dni!

2 min read

Przez osiem listopadowych dni  Bydgoszcz będzie stolicą światowego kina, goszcząc gwiazdy branży filmowej podczas 23. festiwalu Camerimage.

Wydarzenie otworzy w sobotę (14 listopada) polska premiera najnowszego obrazu Stevena Spielberga pt. „Most szpiegów” z Tomem Hanksem w roli głównej.  Po pokazie odbędzie się bankiet, na którym będzie serwowana kujawsko-pomorska gęsina. Festiwal wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2015 to ponad 300  filmów w kilkunastu sekcjach, w tym aż jedenastu prestiżowych konkursach, w których nagradzani są zarówno filmowcy uznani na arenie międzynarodowej, jak i debiutanci rozpoczynający swoją przygodę z kinem. W ramach festiwalu widzowie obejrzą także filmy w sekcjach pozakonkursowych: między innymi retrospektywę obrazów Chrisa Mengesa, Marcela Łozińskiego i Andrzeja Papuzińskiego, najlepsze produkcje helsińskiej szkoły filmowej oraz przegląd kina krajów nadbałtyckich.

Wśród festiwalowych propozycji znajduje się organizowany przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego i Fundację Tumult 6. konkurs spotów reklamowych „Fundusze europejskie w kadrze”. Więcej tutaj.

Festiwalowi towarzyszą wystawy fotografii: Bryana Adamsa w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej (znany wokalista będzie festiwalowym gościem), Sandro Millera pt. „Malkovich, Malkovich, Malkovich. Hommage to Photographic Masters” w Galerii Tumult w Toruniu oraz Evy Rubinstein w bydgoskiej Galerii Farbiarnia. Z kolei w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy będzie można oglądać wystawę prac Zdzisława Beksińskiego.

W tym roku nagrody specjalne odbiorą: operator Chris Menges, laureat dwóch Nagród Akademii Filmowej za zdjęcia do filmów „Pola śmierci” i „Misja”, Marcel Łoziński, słynny polski dokumentalista, montażysta Walter Munch, autor wideoklipów Martin Coppen, scenografka Eve Stewart oraz operatorzy Vitorio Storaro i Madżid Madżidi, którzy odbiorą nagrodę dla wybitnego duetów twórców filmowych.

Festiwal to także spotkania z autorami zdjęć, scenografami, montażystami, aktorami, reżyserami i producentami oraz seminaria i warsztaty dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się korzystania z narzędzi, których zawodowcy na całym świecie używają do kreowania rzeczywistości. Wydarzenie zakończy się 21 listopada.

Więcej informacji i program festiwalu na stronie www.camerimage.pl

Podczas festiwalu zostanie też rozstrzygnięty 6. konkurs spotów reklamowych „Fundusze europejskie w kadrze”. W tegorocznej edycji jury oceniło trzynaście zgłoszonych spotów. Więcej informacji tutaj.

______________________

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook