CEKCYN. Lekcja historii regionu w bibliotece

Tom VI opracowania zatytułowanego „Studia z dziejów Tucholi i powiatu”, to jedna z najnowszych publikacji Adama Węsierskiego, któta miała swoją promocję w bibliotece w miniony piątek (01.03.2019 r.).

W książce znajdziemy m.in. informacje o emigracji mieszkańców z gminy Cekcyn do Ameryk, o czym mogliśmy usłyszeć w trakcie piątkowego wykładu. Wykład dotyczył również manifestacji patriotycznych na terenie naszego powiatu po odzyskaniu niepodległości. Na zakończenie zadanych zostało dużo ciekawych pytań, które dotyczyły nie tylko poruszanych w czasie spotkania tematów. Był także czas na zakup książek i osobiste dedykacje od Autora. Sporym powodzeniem cieszyła się również inna nowa publikacja Adama Węsierskiego, zatytułowana „Sekrety sołectw gminy Śliwice”. Obie książki dostępne są w bibliotece. Do końca tygodnia można obejrzeć w czytelni wystawę z IPN-u, poświęconą Pomorzu i Kujawom po odzyskaniu niepodległości. Zapraszamy.


CEKCYN.PL

admin

Next Post

ŚWIADCZENIE MAMA 4 PLUS – CO TRZEBA WIEDZIEĆ

pon Mar 4 , 2019
Od 1 marca weszła w życie ustawa z 31 stycznia br. o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym, którego bardziej popularna nazwa to MAMA 4 PLUS. Prawo do tego świadczenia mogą uzyskać po osiągnięciu wieku 60 lat kobiety – matki, które urodziły i wychowały bądź wychowały co najmniej czwórkę dzieci.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook