18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

CEKCYN. List wójta w sprawie funkcjonowania SP ZOZ

2 min read

tokis.pl

Szanowni Mieszkańcy!

W związku z licznymi uwagami zgłaszanymi bezpośrednio do Urzędu Gminy oraz w trakcie ostatnich zebrań sołeckich dotyczącymi niezadowolenia z funkcjonowania w ostatnich miesiącach Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Cekcynie informuję, że zostały one omówione bezpośrednio z Kierownikiem SP ZOZ – Panią Agnieszką Derdowską. Zgłaszanymi problemami zajęła się też w dniu 8 września 2020 r. Rada Społeczna funkcjonująca przy SP ZOZ. Ponadto jako Wójt Gminy wspólnie z Panem Markiem Kobylińskim – Przewodniczącym Rady Społecznej ds. SP ZOZ i jednocześnie Przewodniczącym Komisji Infrastruktury, Oświaty i Spraw Społecznych Rady Gminy Cekcyn w dniu 22 września 2020 r. spotkaliśmy się z Panią Kierownik oraz całym personelem pracowników naszego Ośrodka. Wszystkie zgłaszane przez naszych mieszkańców uwagi na tych spotkaniach zostały szczegółowo omówione. Dotyczyło to głównie problemów z dodzwonieniem się do Ośrodka, brakiem odbierania telefonów, nieuprzejmą obsługą pacjentów, odsyłaniem pacjentów w trakcie godzin pracy Ośrodka do Szpitala Tucholskiego na Oddział ratunkowy, zamknięciem drzwi wejściowych itp.

W trakcie rozmów ustalono, że pilnej naprawy wymaga centrala telefoniczna obsługująca telefon stacjonarny SP ZOZ. Ośrodek udostępni drugi numer telefonu komórkowego dla pacjentów oraz zainstaluje domofon przy drzwiach wejściowych. W związku z ciągle rosnącą liczbą nowych zachorowań związaną z wirusem COVID-19 nadal preferowaną formą rejestracji pacjentów będzie telefon lub rejestracja internetowa oraz teleporady. Wszystkie pilne przypadki wymagające bezpośredniej wizyty u lekarza będą realizowane. Decyzje w tej sprawie będą podejmowali bezpośrednio lekarze. Jako przedstawiciele samorządu zwróciliśmy uwagę, że niedopuszczalne jest nieuprzejme traktowanie pacjentów w jakiejkolwiek jednostce publicznej.

W przypadku jakichkolwiek dalszych uwag co do funkcjonowania naszego Ośrodka Zdrowia prosimy o kontakt z Kierownikiem SP ZOZ w Cekcynie – Panią Agnieszką Derdowską lub bezpośrednio z Urzędem Gminy w Cekcynie.

Poniżej dane do kontaktu:

  • Pani Agnieszka Derdowska – Kierownik SP ZOZ w Cekcynie

tel. 52 33 47 510 lub 515 262 953, e-mail: spzozkierownik@cekcyn.pl

  • Jacek Brygman – Wójt Gminy Cekcyn

tel. 52 33 47 550 lub 606 745 205, e-mail: wojt@cekcyn.pl

  • Pan Marek Kobyliński – Przewodniczący Rady Społecznej przy SP ZOZ

tel. 602 285 917, e-mail: kobylinski.marek@o2.pl

  • Pani Halina Fryca – Sekretarz Gminy Cekcyn

tel. 52 33 47 551 lub 666 018 938, e-mail: sekretarz@cekcyn.pl

Dla przypomnienia podaję też numery telefonów oraz adres e-mail do rejestracji SP ZOZ w Cekcynie:

– tel. 52 33 47 510, 515 262 953, 512 352 064

– e-mail: spzozrecepcja@cekcyn.pl

Jacek Brygman
Wójt Gminy Cekcyn


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook