11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Charytatywny występ zespołów: „Campanella” i BANG

2 min read

20.02.2106 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury, w godz. 17.00- 19.00 odbyła się jedna z akcji dla Tomka- tym razem wystąpiła orkiestra „Campanella” pod kierownictwem Anny, Magdaleny i Adama Filipskich oraz Młodzieżowy Zespół Teatralny „BANG”. Podczas tych występów zebrano dla TOMKA kwotę 837,03 zł.

Grali Oni specjalnie na rzecz Tomka Kozłowskiego. 40-minutowy koncert Campanelli zostawił jak zawsze niedosyt wśród widzów. Usłyszeliśmy kilka światowych przebojów jak m.in. „Fields of Gold” Stinga. Mogliśmy podziwiać piękną barwę głosu solistki orkiestry- Martyny Wegner, oraz w jednym utworze Kajetana Sali. Gościnnie wraz z Martyną zaśpiewała Pani Alina Ackiewicz- studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, która w tym roku będzie dyrygowała orkiestrą Campanella na swoim koncercie dyplomowym z dyrygowania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Następnie Młodzieżowa Grupa Teatralna „ BANG” wystawiła spektakl „Pif paf! Jesteś trup”. Był to dramat, który symbolizował walkę z agresją w szkołach na całym świecie. Sztuka została napisana przez William Mastrosimone na podstawie prawdziwych wydarzeń w amerykańskich szkołach pod koniec lat 90 tych, gdzie uczniowie strzelając z broni maszynowej zabili wielu swoich kolegów. Od tej pory sztuka grana była w ponad 20 tys. szkół w USA przez amatorskie grupy. Josh wyglądał na normalnego nastolatka przechodzącego bunt młodzieńczy. Prawda okazała się zgoła inna. Pewnego dnia zastrzelił swoich rodziców i kolegów ze szkoły. Odsiadującego karę Josha nawiedzają duchy zabitych koleżanek i kolegów. „Dlaczego ja?” – pytają swojego oprawcę.

„więc zakładasz maskę

maska zakrywa twarz

twarz skrywa ból

ten ból wypala Ci serce

…serce, którego nikt nie zna..”

Grupę utworzyła Sylwia Adrych, która od zawsze fascynuje się teatrem.

Na zakończenie za występ orkiestrze i grupie teatralnej dziękowali: kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi Anna Toby, Pan Maciej Korda- Sekretarz Powiatu Tucholskiego, Pan Piotr Mówiński- Dyrektor Tucholskiego Ośrodka Kultury oraz rodzice Tomka, dla którego muzycy zagrali.

_____________________

Mat. Anna Toby

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook