Chcesz urwać miskę olejową, albo zawieszenie? Przejedź się Warszawską w Tucholi!

Katastrofa drogowa przy DW 240 w Tucholi ciągle trwa, na zewnątrz spada temperatura i już za chwilę być może spadnie śnieg, ale to nie przeraża ekipy niszczącej nasze miasteczko, trwają na posterunku i kopią zawzięcie, gdzie się tylko uda, ups…, „remontują”.

Jeszcze nie skończyli roboty w Rudzkim Moście, a tym bardziej w okolicach ronda i dalej, a już wzięli „na warsztat” Warszawską i wydaje się, że właśnie tam powędrowały główne siły burzące. Kierowcy są wściekli, ci z wielkich ciężarówek mają ochotę sprać na kwaśne jabłko drogowców za to,że nie mogą dowieźć do miasta swoich towarów i kluczą bez sensu tam, gdzie być ich nie powinno. Mają szczęście,bo policyjnych radiowozów ciągle nie widać.

Celowo wykonane wyrwy w jezdni, które „usprawnią” infrastrukturę ulicy, powodują liczne szkody w naszych pojazdach, o czym przekonaliśmy się w rozmowach z niektórymi mechanikami, którzy narzekają na nadmiar obowiązków i chude portfele klientów. Uszkodzenia amortyzatorów, podwozi o wystające studzienki, pogniecione miski olejowe silników, to prawdziwy horror i codzienność mieszańców miasta i przyjezdnych.

Robotnikom drogowym to nie przeszkadza, robią swoje, czyli…niewiele, za to pasjami uwielbiają wstrzymywać ruch na wiele sposobów. I teraz ślimaczy się robota również tutaj i tak zapewne stan ten potrwa do wiosny, zakładamy, że przyszłego roku, ale to wiedzą okoliczne wróżki,wróże i zapowiadacze.

Co możemy zrobić? Niewiele, może gdyby państwo przyznało nam prawo do posiadania broni, o, to wtedy zdecydowanie prace nabrałyby tempa, a tak…,pozostaje czekać, zmienić cztery kółka na gąsienice i trwać na posterunku.

Ktoś powiedział: „aby było lepiej, musi być gorzej”, nawet nie chcemy wiedzieć, co zrobilibyście autorowi tych słów.


(mrf.)

Next Post

"Transparentna" budowa przy DOMU DZIECKA W TUCHOLI

pon Lis 19 , 2018
Przeprowadziliśmy dzisiaj rozmowę telefoniczną z mieszkańcem naszego miasteczka, który prócz tego,że  był zdziwiony tym,co dzieje się przy domu dziecka w Tucholi, to jeszcze wyraził pewne obawy. Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się być wyolbrzymiona, ale po wizji lokalnej…

Dla zainteresowanych

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook