25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Chłopi ze Zwierzyńca chcą wymordować bobry? Na wszelki wypadek poprosiliśmy ekologów o wsparcie.

1 min read

To możliwe, skoro oficjalnie mówią o nich  – „szkodniki”. To już nie pierwszy raz zdarza się w Polsce, że kompletnie ogłupiałe władze podejmują idiotyczne decyzje. Na razie to tylko spekulacje, ale kto nam zagwarantuje, że ktoś „na górze” nie wpadnie na pomysł i nie poprosi o pomoc myśliwych? To się już zdarzało!

„Problem” dotyczy miejscowości Zwierzyniec w gminie Śliwice, gdzie „amatorskie łowy” zakorzenione są od wieków. Na lokalnej rzeczce o identycznej nazwie, zadomowiły się bobry – zwierzęta chronione prawem. Natura bobrów jest wszystkim znana, skutkiem są tamy, które spiętrzają wodę i powodują zalanie okolicznych pól. Rolnicy pomstują, a lokalne władze szukają rozwiązania problemu. Pół biedy, jeżeli zastosują metody humanitarne, a jeżeli nie? Polska rzeczywistość nauczyła nas, że władzy się nie ufa, zwłaszcza tej „demokratycznie” wybranej, dlatego poprosiliśmy zaprzyjaźnionych ekologów  o zainteresowanie się sprawą. W przyrodzie już tak jest, że intruzem jest nie zwierzę, a jego śmiertelny wróg – człowiek. Jako tzw. „naczelny” wyposażony podobno w kapitalnie działające narzędzie  – mózg, powinien go użyć do tego, aby problem rozwiązać bez użycia strzelby.

Poniższy materiał filmowy dedykujemy panu radnemu powiatowemu Andrzejowi Pruszakowi, który jednocześnie jest sołtysem Zwierzyńca.

__________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook