2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„CHŁOPIEC JEZIORNY” – promocja nowego tomu wierszy Kazimierza Rinka

1 min read

Dzisiaj wyłącznie zapowiedź niezwykłej promocji opasłego tomu wierszy, którego autorem jest znany polski poeta – Kazimierz Rink.  Jego poezja od zawsze była charakterystyczną, znakomite pióro, bezmiar doświadczeń w tym także życiowych, z pewnością wpływa na treść, barwę i odbiór utworów, wychodzących spod tego wyjątkowego pióra.

 

Kazimierz Rink jest tradycjonalistą, wystarczą mu skrawek papieru, pióro oraz kilka wolnych chwil. W zasadzie tytuł decyduje o wszystkim, treść staje się naturalną konsekwencją całości. Autor wspomina, że rozwinięcie utworu może potrwać nawet kilka tygodni, jednak wystarczy chwila natchnienia, a wiersz staje się gotowym, całkowicie ukończonym . I tak proces twórczy znakomitego poety trwa nieprzerwanie od wielu lat. Efektem jest siedem książek w tym ta najważniejsza, o tytule zaczerpniętym z twórczości Grochowiaka – wielkiej miłości poety – „Chłopiec jeziorny”. To jakby podsumowanie ważnego etapu życia, rozliczenie się z przeszłością, jednak w niezwykle ciepły, tak typowy dla niezwykle wrażliwej natury poety sposób.

Nasze ukochane miejsce – Miejska Biblioteka Publiczna, ponownie otwiera swoje podwoje po to, aby szerokiej publiczności zaprezentować najnowszą książkę Kazimierza Rinka. My jednak poszliśmy o krok dalej i przygotujemy publiczność do wyjątkowej, intelektualnej uczty.

Serdecznie zapraszamy w imieniu autora i organizatora – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi.

(red)

Galerię 61 fotografii oraz więcej informacji uzyskasz w: https://www.facebook.com/witryna.press

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook