23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Chojnice dają zielone światło obcokrajowcom i zabraniają używania fajerwerków!

2 min read

Chojnice ponownie wybiegają przed szereg, wpisując się w obecne nurty multikulturalnej politpoprawności. Bez wątpienia będzie to miało wpływ i na nasze miasto, a nawet cały powiat.

Któż nie zna Mostostalu, który jakoś nie podzielił losu tucholskiego Stolbudu, który, jak pamiętamy, zagraca 40 hektarów tucholskiego gruntu. U nas problem doraźnie rozwiązuje koszyk firm, które się tam ulokowały, za to Chojnice idą w postanowieniach znacznie dalej, tworząc w Mostostalu hotel o tyle nietypowy, bo dla… obcokrajowców. Kim są i skąd pochodzą owi „obcokrajowcy”, tego możemy się tylko domyślać, ale widać wyraźnie, że Chojnice „nadążają” za gdańskim trendem, szukając taniej siły roboczej, napędzającej lokalny dobrobyt i nie szczędzą na warunkach dla gastarbeiterów.  Cóż to oznacza? Spory problem dla lokalnych policjantów, bo wśród miejskich radnych już krążą obawy, że zwiększy się przestępczość, a i rykoszetem sprawa może dostrzeć kilkadziesiąt kilometrów dalej, wprost do Tucholi.

Zarówno Chojnice, jak i sam rząd nie panują nad…, jak się okazuje niekontrolowaną emigracją, nie ma nawet stosownych statystyk, kto, skąd, gdzie i po co. Większość „gości”to zapewne zwyczajne osoby, ale wystarczy łyżka dziegciu, aby wszystko się zmieniło, czego symptomy odczuliśmy już w naszym powiecie.

Na deser pozostawiamy informacje o tym, co być może wywoła palpitacje serca u wszystkich piromanów i u tych, którzy handlują tym, co eksploduje. W Chojnicach właśnie nastąpił koniec nocnych i dziennych niepokojów, bo miasto wprowadziło fajerwerkową prohibicję, wydając stosowny zakaz. Teraz czekamy, kiedy pojawi kolejny, zgodnie z logiką, kierowany w stronę sieci sklepów zajmujących się m.in domową chemią, konsekwencją będzie wycofanie takich środków i przedmiotów jak:”Kret”, saletra potasowa, amonowa, „srebrzanki” w stanie sypkim wraz z folią, bawełnianych sznurówek do butów wraz z… zapałkami.

Obłęd właśnie się zaczął, czy dotrze i do nas?


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook