22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Chrzest bojowy drona tucholskiej policji, podczas wypadku w Piastoszynie

1 min read

Szerokim echem wśród lokalnej społeczności odbił się kolejny wypadek drogowy, który miał miejsce w okolicach Piastoszyna. Przypomnijmy zdarzenie…

11.05.2018r. na drodze wojewódzkiej nr 240 w rejonie Piastoszyna doszło do zdarzenia drogowego, spowodowanego przez kierowcę peugeota, który to zasnął za kierownicą. Policjanci ustalili, że mężczyzna następnie zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadącą z naprzeciwka ciężarówkę oraz osobówkę.

Do zdarzenia doszło około godz. 7.30. Funkcjonariusze drogówki skierowani na miejsce ustalili, że kierujący peugeotem, 54 – letni mieszkaniec gm. Kęsowo jadąc od strony Chojnic w kierunku Żalna, zasnął za kierownicą. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z  jadącą ciężarówką oraz uderzył w bok jadącego za nią audi. Po zdarzeniu tucholscy policjanci dokonali oględzin miejsca zdarzenia, jednak tym razem skorzystali oni również z pomocy nowego, znakomitego narzędzia, którym stał się ich dron, który ufundował im tucholski magistrat. Dopiero z góry ocenić można było w pełni skalę zdarzenia. Choć filmu ze zdarzenia nie opublikowano, coś mamy:)

Przypomnijmy, jak wygląda policyjny dron, jak działa i jak rejestruje obraz w trakcie lotu.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook