28 października 2020

Chuligani odpowiedzą za swój czyn

2 min read

psychologikaprawnika.wordpress.com

Trzech mieszkańców Tucholi stanęło na przejściu dla pieszych nie chcąc przepuścić jadącego samochodu. Dodatkowo jeden z mężczyzn rzucił się z rękoma na osobę podróżującą autem. Piesi odpowiedzieli już za popełnione wykroczenie. Policjanci ustalają czy doszło do uszkodzenia ciała pasażera samochodu.

W nocy z sobotę na niedzielę (29/30) policjanci zostali wysłani na interwencję na ulicę Sępoleńską.  Tam według zgłoszenia grupa osób była  agresywna i hamowała ruch. Na miejscu policjanci zastali sześć osób. Trzech pieszych i trzy osoby, które jechały samochodem. Funkcjonariusze ustalili, że przed przejściem dla pieszych zatrzymał się samochód, żeby przepuścić trzech mężczyzn. Kiedy piesi weszli na jezdnię,  zatrzymali się na przejściu, uniemożliwiając tym przejazd samochodu. Jakby tego było mało piesi, wobec osób jadących autem,  robili  jeszcze niecenzuralne gesty.

Kiedy z pojazdu wysiadło dwóch  mężczyzn, najbardziej agresywny pieszy rzucił się na jednego z nich. Pieszym tym  był 22-letni tucholanin. Jego kompani to też mieszkańcy Tucholi (22 i 23-l). Cała trójka była po alkoholu. Mieli odpowiednio 1,6, 0,7 i 1,8 promila alkoholu w organizmie. Pierwszy z mężczyzn trafił do policyjnej celi, pozostała dwójka po złożeniu wyjaśnień została zwolniona.  Wczoraj za nocne zachowanie cała trójka została ukarana mandatami. Mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem.W tej chwili policjanci wyjaśniają, czy doszło do uszkodzenia ciała mężczyzny jadącego samochodem. Wówczas 22-latek odpowie jeszcze za ten czyn.

____________________

(red.)

Policja  – Tuchola

Fot. psychologikaprawnika.wordpress.com

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook