17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Cierpliwość burmistrza właśnie się wyczerpała, posypią się kary?

1 min read

Remontująca dwie ważne ulice Tucholi firma, przekroczyła już nie tylko granice dobrego smaku, ale i wszystkie terminy. Teraz zapewnia, że 11 dzień grudnia będzie tym ostatnim, gdzie wszystko zostanie wreszcie dopięte na ostatni guzik.

Oczywiście i tej obietnicy dowierzać nie należy, firma skompromitowała się już tyle razy… ale pożyjemy, zobaczymy. Jedno jest pewne, że firma poniesie konsekwencje złamania terminów. Posypią się kary pieniężne. Innymi słowy, prawdopodobnie firma zarobi mniej, niż wskazują dokumenty przetargowe.

Sytuacja ta może również rykoszetem odbić się na podwykonawcach z Tucholi, którymi firma wysługuje się od samego początku. Z pewnością, będzie to trudny problem do rozwiązania, o ile tych istotnych spraw precyzyjnie nie regulują umowy.

Miejmy nadzieję, że inwestycja wreszcie zakończy się sukcesem i kompromitująca się firma, zmieni swoją strategię działania lub… pracowników.

Aż strach pomyśleć co by było, gdyby w podobnym tempie remontowano np. DW 240, dlatego tak ważnym jest, aby tą sprawą zajmowali się rdzenni specjaliści, a nie „kosmici” – amatorzy, nawet z wieloletnim, samorządowym stażem.

Dobra decyzja burmistrza, doświadczenie procentuje.

_______________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook